Senator Marek Plura nie żyje

i

Autor: Archiwum Senator Marek Plura nie żyje

Niedawno trafił do szpitala

Senat RP przekazał smutną wiadomość. Nie żyje Marek Plura

2023-01-21 19:58

Senator Marek Plura zmarł 21 stycznia 2023 roku w wieku 52 lat. Polityk niedawno trafił do szpitala, a jego stan był określany jako ciężki. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia. To wielki cios dla jego bliskich i współpracowników, ale też całego Śląska.

Marek Plura od urodzenia zmagał się z zanikiem mięśni. Mimo że musiał poruszać się na wózku inwalidzkim, był jednym z najbardziej aktywnych polityków, który skupiał się przede wszystkim na promowaniu kultury Śląska i równouprawnieniu osób niepełnosprawnych. Wspierał między starania Ślązaków o uznanie za mniejszość etniczną. Był członkiem  Związku Górnośląskiego i Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Na co dzień mieszkał w Katowicach, miał żonę i dwoje dzieci: córkę i syna.

Marek Plura nie żyje

Niedawno portal ślązag.pl informował, ze Marek Plura wylądował w szpitalu z powodu poważnych powikłań po grypie. Jego stan był ciężki. Niestety, 21 stycznia Senat RP przekazał najgorszą wiadomość. - W wieku 52 lat zmarł Senator RP Marek Plura. Piastował mandat senatora X kadencji z okręgu katowickiego. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji, posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami, z oddaniem pracował dla Śląska – czytamy na oficjalnym profilu na Twitterze. To wielka strata dla wszystkich mieszkańców Śląska.

Sonda
Jak oceniasz działalność Marka Plury?
Groby pilotów i lotników. Niezapomniani