Krzysztof Sobolewski

i

Autor: Marek Bazak/East News, Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS Krzysztof Sobolewski

STAROTESTAMENTALNA ZASADA

Sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski o relacjach z UE: Będziemy stosowali zasadę "ząb za ząb"

2022-08-08 12:00

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w poniedziałek 8 sierpnia był pytany o słowa, jakie w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" padły z ust Jarosława Kaczyńskiego, a dotyczyły relacji z UE. - Liczymy na opamiętanie się Unii Europejskiej, ale to już jest myślenie życzeniowe, będziemy stosowali taktykę "ząb za ząb"- powiedział Sobolewski. Zapewnił, że polski rząd nie zamierza wychodzić z UE, ale chce ją reformować.

Ważny polityk PiS komentuje wywiad prezesa Jarosława Kaczyńskiego w tygodniku "Sieci"

Polityk był pytany w poniedziałek 8 sierpnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia o wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w najnowszym wywiadzie dla tygodnika "Sieci". W tygodniku Kaczyński pytany o relacje z Unią Europejską powiedział: - Wykazaliśmy maksimum dobrej woli, poszliśmy na kompromisy, ale widać, że nie o to tu chodzi. Jak dodał prezes PiS: - Jeżeli wygramy, stosunki z Unią Europejską będziemy musieli ułożyć po nowemu. Nie może być tak – i nie będzie – że Unia wobec nas nie uznaje traktatów, porozumień, umów. 

Krzysztof Sobolewski odnosząc się do tych słów powiedział, że Kaczyński stwierdził oczywistą rzecz. - To na co umawialiśmy się z Komisją Europejską i to co z naszej strony zostało wypełnione, czyli kwestia Izby Dyscyplinarnej SN została wykonana i oczekiwaliśmy, że realizacja wszystkich zobowiązań nastąpi także z drugiej strony - mówił. Podkreślił, że po raz kolejny nastąpił pokaz prawdziwej polityki UE. -  I my z tego wyciągamy wnioski na przyszłość. Niedługo będziemy mogli powiedzieć, "jak Pan Bóg Kubie tak Kuba Bogu" - dodał.

NIŻEJ ZOBACZYCIE, JAK SZARMANCKI WOBEC KOBIET JEST JAROSŁAW KACZYŃSKI, PREZES PIS. POD GALERIĄ DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU:

Sobolewski o starotestamentalnej zasadzie w kontekście Unii Europejskiej: "ząb za ząb"

Dopytywany o działania polskiego rządu w tej sprawie zapewnił, że Polska będzie starała się wykorzystać wszystkie możliwości określone jasno w traktatach UE. - Wszystkie możliwości obejmują też prawo weta, które można stosować szeroko, zawężać, dotyczy to też spraw ważnych. Będziemy w tej chwili stosowali taktykę "ząb za ząb" - powiedział Sobolewski. Dodał, że polski rząd "ciągle jeszcze liczy na opamiętanie w Komisji Europejskiej". - Ale to już jest liczenie na 

Sekretarz generalny PiS wprost: My z Unii Europejskiej się nigdzie nie wybieramy

Sobolewski zapewnił przy tym, że Polski rząd nie chce wychodzić z Unii: - My z Unii Europejskiej się nigdzie nie wybieramy. Naszym celem jest też po części reforma Unii, bo jak widać nie wszystko działa tak jak powinno w UE. Naszym celem też jest zmiana Unii na Unię Europejską narodów - dodał polityk. 

Express Biedrzyckiej 08.06 (Krzysztof Śmiszek, Andrzej Byrt) Sedno Sprawy: Krzysztof Sobolewski
Sonda
Jak sądzisz, czy PiS wygra kolejne wybory?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają