Smoleńsk pojednał Kaczyńskiego i Ziobrę

i

Autor: @pisorgpl/ TWITTER Smoleńsk pojednał Kaczyńskiego i Ziobrę

Opozycja zbojkotowała głosowanie

Sejm przyjął uchwałę w sprawie Rosji. PiS dorzucił do niej poprawkę Macierewicza o katastrofie smoleńskiej

2022-12-15 8:27

Sejm przyjął uchwałę w sprawie uznania Federacji Rosyjskiej za państwo sponsorujące terroryzm. Nie byłoby w tym niczego niezwykłego, gdyby nie fakt, że do zapisów uchwały dorzucono zapisy dotyczące katastrofy smoleńskiej. Prawo i Sprawiedliwość dopięło swego, ale jednocześnie zniechęcona fortelem władzy opozycja nie głosowała.

Większością 231 głosów Sejm przyjął uchwałę, uznającą Federację Rosyjską za państwo, które sponsoruje terroryzm. Z powodu dorzucenia do jej zapisów poprawki autorstwa Antoniego Macierewicza (74 l.), która odnosi się do katastrofy smoleńskiej, głosowania odmówiło 226 posłów opozycji.

Poprawka Antoniego Macierewicza w uchwale o Federacji Rosyjskiej. Chodzi o katastrofę smoleńską

Poprawka dorzucona do uchwały przez PiS wskazuje, że bezpośrednią odpowiedzialność za tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku ponosi właśnie Rosja. Próbowano ją przegłosować już na początku grudnia, ale wówczas zerwano kworum, gdy posłowie opozycji odmówili głosowania.

Do sprawy wrócono w środę. Najpierw Sejm przyjął poprawkę autorstwa Antoniego Macierewicza dzięki większości 230 głosów. Przeciwnych było jej 213 deputowanych, a jedna osoba wstrzymała się od głosowania.

Następne głosowanie odbyło się już z powodzeniem dla władz. Spośród 234 głosujących posłów za przyjęciem uchwały z poprawką Macierewicza głosowało 231 osób. RMF24 wylicza, że były to głosy posłów PiS (225, 3 osoby nie głosowały), 3 deputowanych z koła Polskie Sprawy, dwóch posłów z koła Kukiz'15, Jarosław Sachajko (51 l.) i Stanisław Żuk (68 l.) i niezrzeszony poseł Łukasz Mejza (31 l.).

Antoni Macierewicz triumfuje. Jego zdaniem przepchnięcie poprawki to wielki sukces

Dla Antoniego Macierewicza decyzja Sejmu w sprawie przyjęcia uchwały dotyczącej Rosji wraz z poprawką odnoszącą się do katastrofy smoleńskiej, to prawdziwy sukces. Polityk przekonywał już po głosowaniu, że przełamane zostało "dotychczasowe kłamstwo smoleńskie".

To wielka decyzja, która przełamuje dotychczasowe kłamstwa smoleńskie, które wspierała Platforma Obywatelska - podsumował były minister obrony.

Poniżej galeria, w której zobaczycie, jak PiS walczy o głosy na wsi

Sonda
Czy uważasz, że w Smoleńsku polscy politycy zginęli na skutek zamachu?
Express Biderzyckiej - Gen. Mieczysław Bieniek przejrzał Putina! Mówi, co się wydarzy po szczycie NATO

Ile dokładnie broni od NATO dostała dotąd Ukraina?

Opublikowano RAPORT z dokładnymi danymi. POSŁUCHAJ!

Listen to "Czy bez pomocy od NATO Ukraina szybko przegra wojnę? Pytamy eksperta. RAPORT ZŁOTOROWICZA" on Spreaker.