Jan Olszewski nie może już chodzić

i

Autor: Tomasz Paczos/FOTONOVA Jan Olszewski nie może już chodzić

Jan Olszewski: Chciałbym jeszcze pożyć. Słyszałem, że ktoś dotrwał do 120. roku życia

2018-11-29 6:01

Przejmujące wyznanie Jana Olszewskiego (88 l.). - Chciałbym pożyć jeszcze trochę… Ostatnio słyszałem, że ktoś dotrwał do 120. roku życia… - mówi nam były premier, który po trzech tygodniach wyszedł ze szpitala. Trafił tam po tym, jak przewrócił się w swoim mieszkaniu i stracił przytomność. Były szef rządu nie może chodzić, ma problemy z kręgosłupem. W domu przechodzi żmudną rehabilitację. Cały czas jest przy nim jego ukochana żona Marta.

W połowie listopada ujawniliśmy, że Jan Olszewski trafił do szpitala w związku z problemami z sercem, o czym mówiła nam jego żona, Marta Olszewska (86 l.). - Mój mąż przewrócił się w domu, lekarze wiążą to chyba z niewydolnością serca. Boję się o jego życie – opowiadała zrozpaczona kobieta, która przez jakiś czas sama była w szpitalu, bo sama ma problemy ze zdrowiem.
Na szczęście były premier na początku tygodnia opuścił szpital i jest już w domu. I opowiedział nam o swoich problemach ze zdrowiem. - Mam spore problemy z kręgosłupem. Nie mogę chodzić. W szpitalu miałem rehabilitację, a teraz w domu. Muszę się jeszcze pomęczyć z tym – mówi Jan Olszewski, który jak przez mgłę pamięta dzień, w którym zasłabł w swoim mieszkaniu. 

- Na chwilę utraciłem przytomność. Później leżałem w szpitalu trzy tygodnie, a serce mam zdrowe. Gorzej z poruszaniem się. Nie mogę chodzić, leżę. Od lat mam problemy z kręgosłupem. To jeszcze okupacyjna pozostałość. Trochę mnie w młodości bolało, ale nic nie robiłem z tym... I na starość wychodzi... - mówi nam były premier. I przyznaje, że chciałby jeszcze pożyć. - Słyszałem, że ktoś dotrwał do 120. roku życia… Cóż… Ja mam 88 lat – dodaje.
Przypomnijmy, że w 2011 roku Jan Olszewski miał udar mózgu i przebywał jakiś czas w szpitalu, ale potem wrócił do zdrowia. Od tamtej pory rzadko jednak wychodzi z domu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE