Grzegorz Schetyna

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Grzegorz Schetyna

Nie jest dobrze

Schetyna rysuje mroczną wizję dla opozycji. "Tak to się zakończy, to zły scenariusz dla opozycji"

2022-10-13 11:30

Grzegorz Schetyna, były przewodniczący PO, zdecydowanie opowiedział się za wspólnym działaniem opozycji. Jego zdaniem tylko porozumienie pozwoli im pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

Grzegorz Schetyna w rozmowie z Dariuszem Wieczorkowskim w Radiu Wrocław odniósł się do sprawy Jarosława Gowina - uznał, że jest do Platformy na pewno nie wróci. - Jakieś miejsce znajdzie, ale uważam, że to nie będzie sprawa priorytetowa – stwierdził.

– No tak, tylko proszę zobaczyć, że jest coraz więcej takich wypowiedzi, które pokazują różnice i dystans do tego pomysłu. Wiem, że on jest trudny. Sam prowadząc rozmowy, czy budując Koalicję Europejską, czy pakt senacki, przechodziłem przez to i wiem, jak to jest bardzo trudne w wykonaniu. Natomiast trzeba być przekonanym, że opozycja idzie w porozumieniu i zakłada to, że nie rywalizuje, nie walczy ze sobą, tylko walczy po to, żeby pokonać PiS. Czyli jest wspólny mianownik, który powoduje, że opozycja mówi jednym głosem w najważniejszych sprawach – mówił dalej.

Co więcej, Schetyna podkreślił, że jego zdaniem powinno utworzyć się porozumienie liderów ugrupowań opozycji demokratycznej, które ustali, czy lepsze jest pójście na jednej liście, czy też np. na dwóch. 

- Bo jeżeli nie będzie takiego porozumienia, to grożą nam 4 listy. Tak to się zakończy. Uważam, że to jest zły scenariusz dla opozycji i przed takim scenariuszem przestrzegam. Konieczne porozumienie i ustalenie, w jakim wymiarze i w jakiej formie opozycja demokratyczna idzie do wyborów – podkreślił były szef PO.

Grzegorz Schetyna: Donald Tusk ma we mnie pełne wsparcie
Sonda
Czy opozycja musi się zjednoczyć, aby wygrać?