Schetyna o ZWIĄZKACH PARTNERSKICH. Zapowiada, że temat wróci

2017-10-04 10:56

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w porannej rozmowie w programie "Jeden na Jeden" powiedział, co sądzi na temat związków partnerskich. Polityk wyjaśnił, że sprawa nie jest zamknięta i nie wykluczone, że w przyszłości posłowie zajmą się związkami partnerskimi. Jest tylko jeden warunek.

Lider PO Grzegorz Schetyna został zapytany o wczorajsze słowa wiceprzewodniczącego partii Borysa Budki na temat związków partnerskich. Przypomnijmy, że poseł Budka mówił: - Kwestia związków partnerskich powinna być uregulowana. Zawsze opowiadałem się za tym, żeby to była umowa, która bez względu na płeć będzie dawała możliwość zarówno parom o tej samej płci, jak i parom heteroseksualnym, możliwość rejestracji związku. Schetyna wyjaśnił, że w poprzedniej kadencji Sejmu był zgłaszany projekt uregulowała kwestii związków partnerskich, ale nie doszło wtedy do dogadania się z koalicjantem: - My w poprzedniej kadencji zgłaszaliśmy taką propozycję, mieliśmy przygotowany projekt ustawy o związkach partnerskich. Nie było porozumienia w koalicji co do tego, żeby zbudować wokół niego większość - wytłumaczył Schetyna.

I dodał, że sprawa jeszcze wróci. Kiedy? Zdaniem Schetyny w przyszłym parlamencie:- Związki partnerskie to ustawa, która dzisiaj wywołuje emocje, ale to są papierowe emocje, bo nie ma możliwości przeprowadzenia jej w tym Sejmie, parlamencie. Ale w przyszłym parlamencie, jeśli będzie zbudowana większość, możliwa do zbudowania większość, to ten temat wróci.

Zobacz: Sondaż poparcia: Schetyna PRZEGRYWA już z Budką i Kopacz

Sprawdź: Kwaśniewski metaforycznie: W Polsce obowiązuje system NOWOGRODZKI

Dowiedz się: Kaczyński nie pozwoli, by Duda miał władzę!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE