Tadeusz Kościński

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Tadeusz Kościński

Kościński, który odszedł z rządu za "Polski Ład" powrócił do KPRM. Rzecznik informuje

2022-06-22 19:00

Piotr Müller rzecznik rządu przekazał w środę, że Tadeusz Kościński został powołany na sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu do spraw pozyskiwania źródeł finansowania dla przedsięwzięć służących wzmocnieniu bezpieczeństwa i obronności państwa. Tego samego dnia w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Pozyskiwania Źródeł Finansowania.

Tadeusz Kościński powołany na sekretarza stanu w KPRM

Na wstępie warto zaznaczyć, że rozporządzenie z Dziennika Ustaw weszło tego samego dnia w życie, gdy zostało opublikowane. Zaznaczono w nim, że zakres działania pełnomocnika "nie obejmuje mechanizmów finansowania określonych w ustawie o obronie ojczyzny". Jak czytamy w rozporządzeniu: "Pełnomocnikiem może być sekretarz stanu albo podsekretarz stanu; kandydata na pełnomocnika przedstawia wicepremier realizujący zadania z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa". Wybranie Kościńskiego jest wyjątkowo zaskakującego, ponieważ odszedł z rządu cztery miesiące temu. Pracował w resorcie finansów od od listopada 2019 r., gdzie piastował funkcję ministra. Miał zrezygnować z powodu wzięcia na siebie "odpowiedzialności" za Polski Ład. 

- Tadeusz Kościński został powołany na sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu do spraw pozyskiwania źródeł finansowania dla przedsięwzięć służących wzmocnieniu bezpieczeństwa i obronności państwa - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Kościński: na rozwoju gospodarczym skorzystali bogaci
Sonda
Czy Tadeusz Kościński powinien wrócić do rządu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE