Tadeusz Kościński

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Tadeusz Kościński

Tadeusz Kościński znów w rządzie? Wyleciał za Polski Ład. Teraz ma nową rolę

2022-06-21 9:30

Tadeusz Kościński stracił stanowisko ministra z powodu zamieszania, jakie wywołał Polski Ład. Najnowsze doniesienia medialne wskazują jednak, że polityk po przerwie wraca do rządu. Jakie będą jego zadania? Wszystko wskazuje na to, że były szef resortu finansów odpowiadać będzie za program zbrojeniowy, zapisany w Ustawie o Obronie Ojczyzny. Kościński ma objąć funkcję ministra w KPRM.

Tadeusz Kościński wraca do KPRM

Portal wPolityce.pl poinformował, że Tadeusz Kościński wraca do KPRM. Według doniesień obejmie funkcję ministra i pomoże rządowi w działaniach związanych z programem zbrojeniowym, zapisanych w Ustawie o Obronie Ojczyzny. Będzie m.in. prowadził rozmowy związane ze zbrojeniami. 

Kim jest Tadeusz Kościński? Jego dymisja była głośna

Tadeusz Kościński może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym i administracji. Pełnił funkcje kierownicze w wielu bankach, również za granicą. 

Od 27 listopada 2015 do 15 stycznia 2018 polityk pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Następnie od 16 stycznia 2018 do 30 czerwca 2019 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Od 7 stycznia 2019 roku był także przedstawicielem premiera w Komisji Nadzoru Finansowego.

Od 1 lipca do 2019 do 15 listopada 2019 Kościński pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, a następnie 15 listopada 2019 został ministrem finansów. 6 października 2020 pełnił obowiązki ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej. 26 października 2021 został powołany ponownie na ministra finansów. 

Stanowisko ministra finansów stracił w lutym 2022. Powodem było zamieszanie, jakie spowodowało wprowadzenie części podatkowej Polskiego Ładu

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński odszedł z rządu. Wybrał PiS. "Partia musi odzyskać werwę"

Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata Bonikowska: Niemcy mają kaca, wiedzą, że zbłądzili
Sonda
Czy Polski Ład powinien być wycofany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE