Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Rząd wprowadzi 700 plus na dzieci? Kaczyński powiedział, czy i kiedy to się stanie

2022-06-27 16:11

Prezes PiS udzielił wywiadu TVP3 Bydgoszcz, w którym padło pytanie o to, czy świadczenie Rodzina 500 plus zostanie podwyższone do 700 plus. Okazuje się, że na razie nie ma na to szans. – 700 plus to właśnie posunięcie proinflacyjne – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Czy będzie 700 plus? Kaczyński: nie sądzę

Szef partii rządzącej opuścił rząd, aby skupić się na przygotowaniu PiS do wyborów. W ramach przygotowań udzielił wywiadu TVP3 Bydgoszcz, w którym został zapytany o możliwość podwyższenia świadczenia 500 plus do 700 plus, o co postulują Polacy. Wiadomo, że za 500 zł można dziś kupić mniej o ok. 200 zł. Czy nastąpi waloryzacja świadczenia? Polityk zapowiedział, że wpierw trzeba spełnić istotny warunek. – Nie sądzę, żeby było. Ale to nie oznacza, że my zaniechamy pomocy dla rodzin. Natomiast trzeba najpierw zdusić inflację – odpowiedział Jarosław Kaczyński.

500 plus zwiększone do 700 zł? Zmiany w 500 plus nie budzą entuzjazmu opozycji

Prezes PiS o inflacji: u nas dochody rosną szybciej niż ceny

W dalszej części wypowiedzi Kaczyński opowiadał o walce z inflacją. - Naprawdę robimy to bardzo łagodnymi środkami. W tej chwili na Zachodzie jest przynajmniej około 7 proc. różnicy, czasami więcej między wzrostem dochodów ludności, a inflacją – opowiadał polityk. – Dochody ludności ciągle spadają. U nas tak nie jest. U nas wzrost dochodów jest mniej więcej na tym samym poziomie, nawet troszkę wyższym niż inflacja – oznajmił były wicepremier ds. bezpieczeństwa.

500 plus to za mało. Polacy ŻĄDAJĄ 1000 plus. "PiS ma nam DAĆ WIĘCEJ! Nie mamy PIENIĘDZY! | KOMENTERY

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Ludzie wywiozą PiS na taczkach
Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane do 700 zł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE