RYSZARD TERLECKI

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Ryszard Terlecki w szpitalu! Sytuacja jest poważna

2021-10-16 20:17

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (72 l.) znajduje się obecnie w szpitalu, taką wiadomość podały media. Według informacji sprawa jest poważna, bo znaczenie ma też wiek polityka. Jak podano wicemarszałek miał trafić do szpitala ze względu na atak woreczka żółciowego, ustalił "Fakt" który przekazał wieści o Terleckim. Do wykonania operacji na wicemarszałku Sejmu miał zostać wezwany znany chirurg, jednak nie potwierdzono, kto ostatecznie wykonywał operację.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, został przewieziony do szpitala

Obecnie Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu w Krakowie. Jak podaje "Fakt", operację miał wykonać prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja, jednak nie potwierdził on tego w rozmowie z portalem. Podkreślił, że obowiązuje go "tajemnica lekarska". Zabieg miał być planowany, nie wiadomo w jakim stanie jest polityk.

ZOBACZ Terlecki ujawnił, jak Gowin chciał obalić rząd. "Podobno plan był taki..."

Sedno Sprawy - Ryszard Terlecki

Ryszard Terlecki pełni funkcję wicemarszałka Sejmu od 12 listopada 2015 roku, jest to więc już jego druga kadencja. Jest również przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. 72-latek jest jednym z najstarszych polityków w polskim parlamencie.

Ryszard Terlecki zmagał się z atakiem woreczka żółciowego

Zapalenie pęcherzyka żółciowego, to częste powikłanie kamicy żółciowej, czyli tzw. kamieni, czy też złogów w żółci. Do ataku dochodzi, gdy zablokowany zostanie odpływ żółci. Zalegająca żółć i produkty jej przemiany chemicznej doprowadzają do stanu zapalnego. W skrajnych wypadkach, atak może prowadzić do martwicy.

Sonda
Jak oceniasz pracę Ryszarda Terleckiego?

Kamica pęcherzykowa dotyczy ok. 20 proc. populacji w Europie. To częsty problem, jednak ze względu na wiek Ryszarda Terleckiego, nawet popularny zabieg jest traktowany jako bardzo poważny. Po operacyjnym leczeniu ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego, pacjenci zwykle otrzymują specjalne zalecenia, takie jak zakaz dźwigania ciężkich przedmiotów przez 2-3 miesiące, czy trzymanie się restrykcyjnej diety.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany