Ryszard Terlecki

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS

ależ to byłaby sensacja

Ryszard Terlecki poza Sejmem?! Ma poważne obawy, trwa gorączkowe szukanie

2022-11-29 11:10

Szef klubu PiS miałby nie dostać się do Sejmu w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych?! Choć niewątpliwie Ryszard Terlecki jest jednym z najbardziej wyrazistych polityków partii rządzącej, to jego kontrowersyjna postawa nie przysparza mu często sympatii wyborczych. Z tego powodu miał on zacząć obawiać się, czy powinien kandydować do Sejmu ze swojego rodzinnego okręgu (Kraków). Partia również zaczyna rzekomo martwić się jego losem. Rozpocząć się już miały gorączkowe poszukiwania okręgu, w którym jego szansa na dostanie się do Sejmu byłaby największa.

W swoim ostatnim, obszernym wywiadzie dla tygodnika "Sieci" Ryszard Terlecki mówił o słabościach swojego ugrupowania, zdradzał plany na przyszłoroczną kampanię wyborczą i dość mocno krytykował postawę koalicjantów z Solidarnej Polski. Jakby tego było mało, stwierdził on, że w PiS niedawno powstał plan wymiany premiera, a ponadto zaskakująco ocenił, że dla wyborców osławione wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego mogą być "nużące", a każde wydarzenie z udziałem prezesa "wygląda tak samo". Tymczasem w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z polityków PiS miał anonimowo ocenić jego słowa. - To ironia losu, że z pozycji mędrca wypowiada się ktoś, kto ledwo dostał się do Sejmu i komu władze partii nerwowo szukają miejsca gdziekolwiek, byleby nie wylądował poza Wiejską - powiedział szyderczo. - Terlecki cudem z Krakowa zdobył mandat. W kolejnych wyborach nie ma na to szans. Rozgląda się więc po całym kraju i szuka dla siebie miejsca na jakiejś liście, która da mu szansę wejść do Sejmu. Innego planu Terlecki nie ma. A jeśli nie dostanie się do Sejmu, to będzie kompromitacja. Nie partii, a jego - wtórował mu inny poseł z partii Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory 2019 w wykonaniu Ryszarda Terleckiego

Portal przypomniał, że w 2019 roku obecnym wicemarszałek zdobył mandat posła, ale - pomimo wysokiego miejsca na liście - z bardzo przeciętnym wynikiem. Co więcej, po przeliczeniu połowy głosów z okręgu 13 (Kraków) wiele wskazywało na to, że szef klubu PiS i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego do Sejmu się… nie dostanie. Ostatecznie na jego osobę zagłosowało zaledwie 10 tys. wyborców, co jak na jego rozpoznawalność i możliwą do uzyskania liczbę głosów w jego okręgu, było wynikiem szalenie rozczarowującym. - Terlecki trząsł się, że zostanie z niczym. A on życia poza Wiejską nie widzi - wspomina jeden z polityków PiS. Jego wynik był dopiero piąty spośród pozostałych kandydatów PiS w krakowskim okręgu. Na szczęście dla marszałka Sejmu PiS w Krakowie i okolicy zdobył trzy lata temu sześć mandatów, co pozwoliło Terleckiemu - rzutem na taśmę - ponownie zostać posłem.

Wybory 2023

Według rozmów przeprowadzonych przez portal z politykami PiS, pomny tych wydarzeń Terlecki chce w przyszłym roku zmienić okręg wyborczy. - Terlecki musi dostać "jedynkę". Z innego miejsca będzie miał nikłe szanse wejść do Sejmu - mówią nam politycy PiS. WP informuje, że szef klubu PiS zamiast z Krakowa, miałby startować z pierwszego miejsca na liście w Łodzi. W grę wchodzi także Piotrków Trybunalski. Przy tej okazji wskazano, że ledwie kilka dni temu Terlecki pojechał do Łodzi na spotkanie z działaczami PiS, czym chwalił się na swoim Twitterze.

Sonda
Czy brakowałoby Panu/Pani Ryszarda Terleckiego w Sejmie?
Terlecki o dymisji ministra do spraw UE: "Wszyscy jesteśmy do dyspozycji, także pan minister" [Sedno Sprawy]
Listen to "W sprawie Patriotów rząd pali głupa. W naszym interesie nie jest umacnianie Unii - Krzysztof Bosak. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany