Ryszard Petru wybory 2023

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Wybory 2023

Ryszard Petru wystartuje w wyborach! Ale nie z list Koalicji Obywatelskiej

2023-09-02 11:47

Ryszard Petru zapowiedział, że "dotrzymuje obietnic" i zmierzy się 15 października z Mentzenem w Warszawie, będzie więc startował z okręgu warszawskiego. Choć spodziewano się, że były lider Nowoczesnej wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej, wiele wskazuje na to, że wystartuje z list Trzeciej Drogi.

Ryszard Petru wystartuje w wyborach! Ale nie z list KO

Zawsze dotrzymuję obietnic. 15 października zmierzę się z Mentzenem w Warszawie - napisał Ryszard Petru na X (Twitterze) nawiązując do wyborów parlamentarnych na jesieni. Jak obecnie wiadomo, w Warszawie "jedynką" Konfederacji będzie prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen.

Wpis Ryszarda Petru udostępnił na swoim profilu Szymon Hołownia, który opatrzył go komentarzem "mamy dziś dla was sporo niespodzianek" i oznaczył hashtag Trzeciej Drogi. Wszystko wskazuje na to, że lider Polski 2050 zapowiedział start byłego lidera z Nowoczesnej ze swojej listy w Warszawie. Dziś ma to zostać ostatecznie potwierdzone na konwencji Trzeciej Drogi.

Ryszard Petru chce walczyć z Mentzenem

Co ciekawe, w ostatnim czasie pojawiały się informacje jakoby Ryszard Petru miał startować w wyborach do Senatu z list opozycji w ramach paktu senackiego. Jednak jeszcze w sierpniu były lider Nowoczesnej zapowiedział, że zaoferuje start do Sejmu tam gdzie będzie startował Sławomir Mentzen.

Chcę z nim walczyć - twarzą w twarz - oświadczał Ryszard Petru.

Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany