Ryszard Petru

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Ryszard Petru

Tylko u nas

Ryszard Petru rezygnuje z wielkich pieniędzy: Nie będę pobierał wynagrodzenia

2023-06-16 15:03

Niespełna dekadę temu, Ryszard Petru był jednym z głównych rozgrywających w polskiej polityce. Po latach przerwy chce do niej wrócić, dlatego zapowiada start w wyborach do Senatu 2023. Nam zdradza swoje plany, jeżeli wróci do parlamentu.

Ryszard Petru szykuje się do wielkiego politycznego powrotu 

Ryszard Petru przez lata był cenionym ekonomicznym ekspertem. W 2015 roku utworzył Nowoczesną. Partia weszła do Sejmu i w sondażach notowała coraz lepsze wyniki. Problemy Nowoczesnej i samego Ryszarda Petru zaczęły się od wylotu na Sylwestra do Portugalii podczas trwania sejmowego protestu. Popularny polityk stracił przywództwo w ugrupowaniu, które sam zakładał, a i rola Nowoczesnej z czasem był coraz mniejsza. Petru w 2019 nie walczył już o reelekcję, zajął się biznesem, ale po kolejnych czterech latach zatęskniła za Wiejską.

Petru szczerze: Jeżeli zostanę senatorem, nie będę pobierał wynagrodzenia 

Tym razem ekonomista chce zawalczyć nie o Sejm, a o Senat. Zapowiedział już, że wystartuje z własnego komitetu, co bardzo nie spodobało się obecnym władzom partii. - Wszystkie ręce na pokład, trzeba powstrzymać PiS i Konfederację - twierdzi. Ryszard Petru mówi nam też o swoich zaskakujących planach. - Prowadzę dobrze prosperującą kancelarię finansową i dalej chcę to robić. Dlatego, jeżeli zostanę senatorem, nie będę pobierał wynagrodzenia z kancelarii Senatu, chcę równolegle prowadzić biznes. To da się pogodzić, przecież nie będę już stał na czele partii - uzasadnia Petru. A to oznacza, że koło nosa przejdzie mu całkiem pokaźna suma. Roczne uposażenie senatora to około 150 tysięcy złotych, przez cztery lata kadencji uzbiera się więc 600 tysięcy.

Byłego szefa Nowoczesnej stać jednak na taki luksus. Z jego ostatniego poświadczenia majątkowego (2019 rok), wynika, że polityk zgromadził pokaźny majątek. Pół miliona złotych oszczędności, ponad 50 tysięcy dolarów i ponad 30 tysięcy w papierach wartościowych. A do tego nieruchomości warte grubo ponad dwa i pół miliona złotych. 

Sonda
Brakuje Tobie Ryszarda Petru w Sejmie?
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - Dominika DŁUGOSZ, Jarosław KUISZ, Łukasz WARZECHA - Runda 2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany