Tadeusz Rydzyk, Monika Olejnik

i

Autor: Alex Marcinowski, Marcin Gadomski/Super Express Tadeusz Rydzyk, Monika Olejnik

GORZKIE wspomnienia Olejnik. Tego nie zapomniała Rydzykowi

2020-04-17 13:06

W związku z obywatelskim projektem Kai Godek "Zatrzymaj aborcję", nad którym pracowali posłowie w tym tygodniu, na wspomnienia wzięło Monikę Olejnik. Dziennikarka przypomniała, jak lata temu została zaproszona na spotkanie przez prezydentową Marię Kaczyńską. Olejnik doskonale pamięta tamte chwile. Pokazała też zaproszenie.

Wiele osób pamięta słynne spotkanie w Pałacu Prezydenckim zorganizowane z okazji dnia kobiet w 2007 roku. To wtedy ówczesna pierwsza dama, Maria Kaczyńska, zaprosiła do siebie m.in. takie kobiety jak prof. Magdalenę Środę czy dziennikarkę Monikę Olejnik. W czasie tego spotkania podpisany został apel, którego inicjatorką była Olejnik, a dotyczył sprzeciwu wyrażanego w sprawie zlikwidowania prawa do aborcji. To w tamtym czasie pojawił się taki projekt, a marszałek Sejmu Marek Jurek bardzo bronił tego pomysłu. Ostatnio w Sejmie znów zajmowano się sprawą aborcji. To najwyraźniej pchnęło Olejnik do przeszukania szuflad i znalezienia zaproszenia od Marii Kaczyńskiej.

SPRAWDŹ: Cejrowski WŚCIEKŁY! Chce ODWOŁANIA Szumowskiego: "Ten urzędas..."

Dziennikarka pokazała je na Instagrmaie. - Wspomnienie, znalazłam zaproszenie. To był czas, kiedy marszałek sejmu Marek Jurek chciał zlikwidować prawo do aborcji. Pani Maria Kaczyńska podczas spotkania w Święto Kobiet podpisała się pod apelem, który napisałam przeciwko ograniczaniu prawa kobiet. Po tym spotkaniu Tadeusz Rydzyk obraził nas, a Panią Marię nazwał czarownicą - napisała.

Faktycznie, po tym spotkaniu z Kaczyńską, w czasie jednego z wykładów ojciec Rydzyk miał nazwać prezydentową czarownicą O SPRAWIE PISALIŚMY TUTAJ.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

 

Super Raport 16 IV (goście: Hołownia, Scheuring-Wielgus)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają