Ruszają zapisy na szczepienia dzieci od 5 do 11 lat. Kiedy pierwsze szczepienia?

i

Autor: Shutterstock Ruszają zapisy na szczepienia dzieci od 5 do 11 lat. Kiedy pierwsze szczepienia?

Szczepienia dzieci na Covid. Zapisy dzieci w wieku od 5 do 11 lat ruszają za kilka dni

2021-12-10 16:29

Od wtorku (14 grudnia) będzie można zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat. - Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepienia dzieci – zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczepienia dzieci przeciw COVID. Zapisy ruszają za kilka dni

W czasie piątkowej (10 grudnia) konferencji prasowej przed Szpitalem Tymczasowym w Opolu Adam Niedzielski powiedział, że we wtorek, 13 grudnia, dotrą do Polski pierwsze dostawy szczepionek dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Poinformował, że w najbliższą niedzielę i w poniedziałek w systemie elektronicznym będą wystawiane zlecenia dla dzieci. Od wtorku, 14 grudnia, mają rozpocząć się zapisy. Będą one odbywały się podobnie jak w przypadku dorosłych, czyli przez infolinię i za pośrednictwem strony internetowej.

- Oczywiście będzie musiał to robić opiekun, który powinien być także obecny przy szczepieniu dziecka. Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepień tych dzieci - powiedział Niedzielski.

Jak powiedział w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, w Polsce jest ponad 2,6 mln dzieci w wieku 5-11 lat.

Pisarz Janusz Szostak nie żyje. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Express Biedrzyckiej - Paulina Hennig-Kloska: Obowiązkowe szczepienia dla seniorów

Przypomnijmy, że Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu COVID-19.

Sonda
Czy zaszczepisz swoje dziecko w wieku 5 - 11 lat?