Rozpoczęła się dwudniowa konwencja PiS. „Ustalimy zagadnienia programowe na lata”

2023-05-13 11:23

Dwudniowa konwencja programowa PiS – tzw. ul programowy odbywa się w dniach 13-14 maja 2022 r. w Warszawie. Politycy partii rządzącej oraz zaproszeni eksperci będą debatować o programie PiS na najbliższe lata. W pierwszym szeregu zasiedli: premier Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński.

Pierwszy ul programowy PiS

Konwencja miała odbyć się w czerwcu, ale kierownictwo PiS podjęło decyzję o zorganizowaniu tego wydarzenia miesiąc wcześniej. – Zbieramy się, aby uzgodnić zagadnienia programowe na najbliższe lata – zapowiedział poseł Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS w TVP Info.

Gości przywitał rzecznik PiS Tomasz Bochenek. Pierwszym przedstawionym uczestnikiem imprezy jest europosłanka Beata Szydło. – Witamy, witamy. Dobra pozytywna energia na ulu programowym PiS, pani Beata Szydło – zapowiedział byłą premier Bochenek.

Kaczyński zagonił posłów do ULU! Mają harować jak pszczoły. Znamy szczegóły konwencji

Drugim przedstawionym uczestnikiem konwencji uczestnikiem jest premier Mateusz Morawiecki. A trzecim – Jarosław Kaczyński.

Podczas kongresu odbędzie się kilkanaście paneli tematycznych. Debaty będą dotyczyły gospodarki, kultury i sportu.

"Polska na pierwszym miejscu"

Prezes Kaczyński wyjaśnił dlaczego spotkanie nazywa się ulem. – Bo ul kojarzy się z pracą, a my potrzebujemy pracy. Dzięki niej będzie miód – powiedział prezes PiS, po czym zapowiedział debaty o gospodarstwie, rolnictwie, energetyce i bezpieczeństwie. Będzie też pięć paneli, które można nazwać społecznymi. Będą też dwa panele polityczne – dodał lider partii.

W swoim przemówieniu Kaczyński podkreślił sukcesy rządu w ostatnich ośmiu latach, w tym przejście bez problemów przez wielkie kryzysy. – Niedawno OECD opublikowało ranking państw OECD, w którym określa, jak wygląda strata lub wzrost, jeśli chodzi o dochód rozporządzalny. Wiecie państwo, kto jest na pierwszym miejscu, nie zmniejszył tego dochodu, ale zwiększył? Polska, proszę państwa, Polska! – poinformował lider PiS.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany