Andrzej Duda założy partię w kontrze do Jarosława Kaczyńskiego?

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS

Najnowsze doniesienia

Rozkład PiS pewny jak banku?! "Andrzej Duda będzie budował nową partię w kontrze do Kaczyńskiego"

2023-12-09 7:56

PiS po wyborach parlamentarnych znalazło się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Wszystko wskazuje bowiem na to, że najbliższe lata politycy partii Jarosława Kaczyńskiego spędzą w opozycji. Na dodatek obóz posiadający większość w Sejmie zapowiada twarde rozliczenia dotyczące okresu rządów Zjednoczonej Prawicy. W trudnych chwilach PiS liczy na wsparcie Andrzeja Dudy. Z tym jednak może być problem. - Dochodzą nas słuchy, że to Andrzej Duda będzie budował nową partię w kontrze do Kaczyńskiego - zdradza Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej.

Andrzej Duda włączy się w "proces naprawy Rzeczpospolitej"? Tomasz Grodzki jest przekonany

Najnowsze doniesienia z Sejmu brzmią zdumiewająco! Wynika z nich bowiem, że rozkład PiS jest pewny jak w banku. Mimo że jeszcze niedawno Michał Moskal, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, przekonywał, że nowy rząd Mateusza Morawieckiego może przetrwać dłużej niż dwa tygodnie, a Marek Suski wypalił nawet, że na "150 procent" uzyska wotum zaufania, to jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że lada moment premierem zostanie Donald Tusk, a PiS czekają szumnie zapowiadane rozliczenia. Na dodatek Tomasz Grodzki w rozmowie z "SE" wyraził przekonanie, że w "proces naprawy Rzeczpospolitej" włączy się sam Andrzej Duda! Jeszcze ciekawsze są doniesienia, o których mówi Dariusz Joński. 

Dalsza część tekstu znajduje się pod galerią: Porównanie domów: Tak mieszka Biden, tak mieszka Duda

Dariusz Joński: "Andrzej Duda będzie budował nową partię w kontrze do Jarosława Kaczyńskiego"

Poseł wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej Inicjatywy Polskiej zdradza nam, o czym mówi się na sejmowych korytarzach. - Dochodzą do nas słuchy o tym, że kiedy zakończy pełnić funkcję prezydenta, Andrzej Duda będzie budował nową partię w kontrze do Jarosława Kaczyńskiego i część polityków PiS będzie tam przechodzić - mówi Dariusz Joński. - Czeka nas taki - naturalny jednak - rozkład PiS.  Jesteśmy tego świadkami. I w najbliższych tygodniach będzie to bardzo widoczne - przewiduje parlamentarzysta.  Jak już stracą władzę, to będzie to bardzo widoczne - dodaje na koniec.

Dariusz Joński, Inicjatywa Polska