Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: Art Service

Rosja i Ukraina na skraju wojny. Odważne słowa doradcy Andrzeja Dudy! To może szokować

2022-01-27 10:30

Wojna między Rosją a Ukrainą zbliża się wielkimi krokami. Przewidywania doradcy Andrzeja Dudy oraz samego prezydenta mogą wydawać się w takim momencie dość zaskakujące. - Nie ma bezpośredniego zagrożenia militarnego dla Polski w związku z kryzysem między Rosją a Ukrainą - powiedział Paweł Mucha w czwartek, 27 stycznia 2022 roku, w Polskim Radiu 24. Co może się stać, gdy za naszą wschodnią granicą wybuchnie otwarty konflikt? O szczegółach z przedstawicielami wszystkich opcji politycznych Andrzej Duda będzie rozmawiał na piątkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Paweł Mucha poinformował, że zapowiedziane na piątek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego będzie się odbywać w formule niejawnej i uczestnicy nie będą się mogli ze szczegółami dzielić tym, co usłyszeli. - Jestem przekonany, że uczestnicy posiedzenia mają świadomość powagi sytuacji i myślę, że to będzie spotkanie, które będzie służyło podzieleniu się wiedzą, przedstawieniu głównym siłom w parlamencie, także opozycyjnym, jaka jest wiedza państwa polskiego pochodząca ze źródeł jawnych i niejawnych, jakie są możliwe scenariusze i jakie są możliwe rozwiązania - powiedział doradca Andrzeja Dudy. - Nie spodziewam się, że będą jakieś nieodpowiedzialne zachowania - dodał, dopytywany, czy nie obawia się zdradzania po spotkaniu jakichś jego szczegółów.

Zobacz także: Narasta konflikt między Ukrainą i Rosją. "Putin zbliża się do czerwonej linii"

Mucha został też zapytany, czy podczas posiedzenia RBN prezydent powie, jakie są zagrożenia dla Polski. Podkreślił, że celem polskiej polityki, jak i polityki całej UE, powinno być danie do zrozumienia, że Rosji nie opłaca się atak na Ukrainę, bo wywoła to dotkliwe sankcje. - Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski, prezydent już o tym mówił, że nie mamy takich informacji, które by wskazywały na bezpośrednie militarne zagrożenie dla Polski - zaznaczył Mucha.

W piątek o godzinie 13:00 odbędzie się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego dotyczące sytuacji bezpieczeństwa w regionie. Zaproszenia trafiły już do uczestników spotkania.

Sonda
Czy Twoim zdaniem Rosja zaatakuje Ukrainę?
Sedno Sprawy - Artur Dziambor
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE