500 plus

i

Autor: Terlecki fot. Aleksander Gulczyński

Wniosek trzeba złożyć do końca kwietnia

Rodzicu! Uważaj, aby nie stracić 500 plus. Mija ważna data!

2023-04-27 5:15

Świadczenie Rodzina 500 plus pomaga większości polskich rodzin w utrzymaniu dzieci i młodzieży. Od 1 czerwca rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy. Co to oznacza dla rodziców? – Zostało jeszcze kilka dni na złożenie wniosku o świadczenie z programu. Dopełnienie formalności do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia – przypomina Marlena Maląg (59 l.), minister rodziny i polityki społecznej.

Czas złożyć nowy wniosek

Nowy okres świadczeniowy w programie Rodzina 500 plus rozpocznie się 1 czerwca i będzie trwał do końca kwietnia 2024 r. Rodzice, którzy chcą nadal otrzymywać 500 zł miesięcznie na dzieci, muszą złożyć nowe wnioski o udział w programie. Większość rodzin już o to zadbało, ponieważ ZUS już od 1 lutego przyjmuje wnioski. Jest jednak jeszcze grupa rodziców, którzy nie dopełnili formalności, a mają już na to niewiele czasu!

Seniorzy nie mogą być pewni czternastki. Wszystko przez koniec kadencji Sejmu

Zostało kilka dni!

Przypominam rodzicom, że zostało jeszcze kilka dni na złożenie wniosku o świadczenie z programu Rodzina 500 plus. Dopełnienie formalności do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia - przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (59 l.) w rozmowie z PAP.

Skąd rosnące poparcie dla Konfederacji? Politolog wyjaśnia

Przypominamy, że wnioski o świadczenie składane są jedynie drogą elektroniczną. Można to zrobić na kilka sposobów: poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Emp@tia albo swoją bankowość elektroniczną.

Express Biedrzyckiej - prof. Antoni DUDEK
Sonda
Co lepsze: Waloryzacja 500 plus do 700 plus czy Babciowe?
Nasi Partnerzy polecają