Tadeusz Cymański

i

Autor: Super Express Tadeusz Cymański

Mocna wymiana zdań

Robert Mazurek w mocnych słowach do Tadeusza Cymańskiego. "Nic Pan nie zrobił!"

2023-01-16 20:33

Tadeusz Cymański, polityk związany z partią Solidarna Polska był gościem audycji w RMF FM. Zapytany przez Roberta Mazurka o działalność w ramach Parlamentarnego Zespołu ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi nie udzielił zbyt rozległej odpowiedzi. Robert Mazurek podsumował jego wypowiedź w mocnych słowach.

Tadeusz Cymański w RMF FM. Kwestia opiekunów osób niepełnosprawnych

Polityk i jeden z założycieli i liderów Solidarnej Polski Tadeusz Cymański był gościem audycji w radiu RMF FM prowadzonej przez Roberta Mazurka. W audycji prowadzący redaktor Robert Mazurek postanowił poruszyć kwestię działalności posła Cymańskiego w ramach Parlamentarnego Zespołu ds. Opieki nad Osobami Niesamodzielnymi. 

"Wie Pan ile wynosi w tej chwili zasiłek dla osoby, która opiekuje się osobą niepełnosprawną? 2 119 złotych (...). Co pan zrobił, panie pośle przez te ostatnie 7 lat w Sejmie żeby pomóc opiekunom niepełnosprawnych i niepełnosprawnym? Jest pan w zespole. Co oprócz ronienia łez zrobił pan dla ludzi?" - zapytał Robert Mazurek.

Wymiana zdań między Cymańskim a Mazurkiem. "Nic pan nie zrobił!"

"W tej sprawie nie jestem aktywnym posłem" - odparł Tadeusz Cymański. Ta odpowiedź nie spodobała się prowadzącemu audycję. "Czyli nic pan nie zrobił. Dziękuje serdecznie. To przynajmniej szczera odpowiedź" - podsumował Mazurek.

Poseł Tadeusz Cymański próbował się bronić podkreślając, że należy do wielu ugrupowań a ma tylko 24 godziny. "To po co się Pan zapisywał?" - zapytał ironicznie Robert Mazurek. Tadeusz Cymański odparł, że działa w innych kwestiach - m.in. w finansach publicznych.

Sonda
Jak oceniasz posła Tadeusza Cymańskiego?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA