Pogrzeb Riada Haidara. W ostatniej drodze towarzyszyli mu rodzina i przyjaciele
Po uroczystej mszy ciało Riada Haidara pochowano na miejscowym cmentarzu komunalnym. Rodzina prosiła o nieskładanie kondolencji, ani nie robienie zdjęć podczas uroczystości pogrzebowych. Poproszono także, aby nie przynosić wieńców i kwiatów, a w zamian za to przekazać środki na wsparcie budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.
Doktor Riad Haidar urodził się w Syrii, a w 1989 r. uzyskał polskie obywatelstwo. W 1981 r. ukończył Akademię Medyczną w Lublinie. Uzyskał specjalizację w zakresie pediatrii. W latach 2000-2019 należał do SLD, z jego ramienia działając w strukturach samorządowych. Po odejściu z SLD w 2019 r. wystartował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście KO w okręgu chełmskim i uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując prawie 22 tys. głosów.
Kiedy w 2019 r. wygasł kontrakt Riada Haidara ze szpitalem w Białej Podlaskiej, władze placówki zaproponowały mu pozostanie w szpitalu na stanowisku lekarza, bez możliwości dalszego pełnienia funkcji ordynatora oddziału neonatologii. Haidar nie przyjął propozycji. W listopadzie 2020 r. zajął się organizacją lokalnych struktur Inicjatywy Polskiej.
Riad Haidar zmarł 25 maja w wieku 72 lat po długiej walce z chorobą. Zasłynął jako pediatra ratujący życie dzieci, ale także zaangażowany polityk oraz działacz społeczny.