Gavin Rae w Raporcie Złotorowicza

i

Autor: Super Express/YouTube Gavin Rae w Raporcie Złotorowicza

Raport Złotorowicza

REWOLUCJA w brytyjskiej MONARCHII?! Jakie wyzwania czekają Karola III [RAPORT ZŁOTOROWICZA]

2022-09-09 14:31

Kolejny wyśmienity rozmówca w paśmie publicystycznym "Super Expressu". Do redakcji przy ul. Jubilerskiej 10 zajechał dziś profesor nadzwyczajny Gavin Rae z Katedry Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego. – To jest koniec epoki. Przez całe moje życie Elżbieta II była królową. Moja mama mówiła wczoraj, że kiedy koronowano Elżbietę II, miała 15 lat. To tak długi okres w naszej historii, że to na pewno koniec pewnej epoki. Ona zakończyła okres Wielkiej Brytanii jako Imperium – rozpoczyna wspomnienia socjolog urodzony na Wyspach. Czy wraz z królową Elżbietą II, umrze również monarchia brytyjska?

Świat wciąż dochodzi do siebie po nagłej śmierci Elżbiety II. Ikona XX wieku. Obok Jana Pawła II, Ronalda Regana, Johnna Kennedy'ego czy Machatmy Ghandiego, jeden z symboli duchowego przywództwa dla całych narodów. Mimo palących problemów teraźniejszości, „Super Express” nie mógł dziś nie poświęcić miejsca na wspomnienie monarchini, która podawała rękę choćby Winstonowi Churchillowi, Michaiłowi Gorbaczowowi, czy Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

>>>Jolanta Kwaśniewska wspomina królową Elżbietę II. "Była ciepła i ujmująca"

Co wypełni pustkę, która wdarła się w serca poddanych królowej? Co dalej z monarchią?

– Elżbieta była symbolem starych czasów. Utwory, kultura, pieśni, lordowie. Nawet „God Save the Queen”, to wszystko jest o starych czasach. Co będzie potem?

– rozpoczyna rozmowę drugi gość piątkowego Raportu Złotorowicza, prof. Gavin Rae.

By w przybliżeniu wyrobić sobie pogląd na to, „co teraz będzie”, zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy red. Złotorowicza z profesorem akademii Koźmińskiego w okienku wideo umieszczonym poniżej. 

Sonda
Czy zasmuciła Cię wiadomość o śmierci Elżbiety II?
Listen to "Król Karol powinien ODDAĆ KORONĘ? "Elżbieta II wszystko zaplanowała" - Maciej Czajkowski [Ekspress Biedrzyckiej]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają