Zbigniew Ziobro

i

Autor: Marcin Wziontek Zbigniew Ziobro

EKSPERCI KOMENTUJĄ

Rekordowy wynik partii Zbigniewa Ziobry. Solidarna Polska może postawić się PiS?

2022-08-19 15:36

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (52 l.) samodzielnie osiągnęła w sondażu poparcia rekordowy wynik 4,7 proc. poparcia. Prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wskazuje, na jakich polach ugrupowanie ministra sprawiedliwości może z powodzeniem rywalizować z PiS.

Sondaż partyjny. Rekordowy wynik Solidarnej Polski

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (52 l.) samodzielnie zdobyła w sondażu poparcia wynik 4,7 proc. Co to oznacza? Jak wskazuje ekspert, są trzy płaszczyzny, na których Solidarna Polska świeci wyraźniej od PiS. - Po pierwsze nacjonalizm. Hasło suwerenności politycznej. Po drugie antyeuropejskość, która wynika z tego, że członkowie tej partii swoiście pojmują suwerenność. Po trzecie zupełny radykalizm - komentuje prof. Kazimierz Kik. 

CZYTAJ: Mateusz Morawiecki bez ogródek o polskiej młodzieży. "To jest sens naszej polityki"

Express Biedrzyckiej: Krzysztof Śmiszek nie gryzł się w język: Rząd sprzedaje ściemę

Szanse na kolejne procenty poparcia ekspert widzi w sprzeciwie wobec szykowanych w UE zmian - Taka Europa, jaka będzie jesienią tego roku proponowana, nie pozwalałaby nikomu w ramach państw członkowskich Unii Europejskiej na działania sprzeczne z tendencjami ogólnoeuropejskimi – podkreśla prof. Kik.

Okazji do zbicia kapitału politycznego na antyunijnym przekazie nie widzi prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW - Polski euroentuzjazm był i jest większym od tego, jaki wykazują społeczeństwa Europy zachodniej. Pod tym względem Solidarna Polska musiałaby czekać na przyjście kolejnego pokolenia – podsumowuje.

Sonda
Jak sądzisz, czy PiS wygra kolejne wybory?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE