Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP Photo/Michal Dyjuk Mateusz Morawiecki

Co dalej z Polską?

Rekonstrukcja rządu. Czy Morawiecki pozostanie premierem?

2022-09-30 17:20

Czy dojdzie do finalnej rekonstrukcji rządu? Media spekulują o takowej. Miałaby być to odpowiedź do problemów związanych z energią elektryczną oraz cenami węgla. Podobno w obozie rządzącym jest to temat, który cały czas jest brany na tapet. Rzekomo brana pod uwagę jest nawet zmiana premiera. Czy Mateusz Morawiecki ma powody do niepokoju?

Czy Mateusz Morawiecki ma powody, aby się bać?

Fakt, czy Mateusz Morawiecki zostanie pozbawiony swojej funkcji zależy wyłącznie od tego, czy poradzi sobie z obecnymi problemami Polski. Drastyczne wzrosty cen energii, węgla, którego de facto nie ma, oraz rosnące ceny nie tylko żywności, ale obecnie już wszystkiego. Politycy Prawa i Sprawiedliwości są w trakcie objazdów po całej Polsce, a od kilku dni wszyscy są w napięciu, ponieważ oczekują poważnych zmian. Znaczna część opinii publicznej ma jednak nadzieję, że nie dojdzie do rekonstrukcji rządu. Prezes PiS podczas rozmowy z dziennikarzem odniósł się do możliwości zmiany szefa Rady Ministrów. – W tej chwili nie odpowiadam na to pytanie, bo jest kwestia rozwiązania problemów z węglem, z zimą. Na pewno pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki – powiedział Jarosław Kaczyński w Radiu Wrocław. Z nieoficjalnych doniesień RMF FM wynika, że Beata Szydło usłyszała już propozycję ponownego objęcia stanowiska premierki, jednak zrezygnowała i nie chciała się tego podjąć. W jednym z programów "Onet Rano" skomentowała to Kidawa-Błońska. — Beata Szydło ma teraz bardzo dobrze w Parlamencie Europejskim. Zeszła z pierwszej linii ognia, nikt nie wie, co ona w tym PE robi. Ma święty spokój. Premierem już była. Myślę, że po prostu nie chce tracić spokojnej pracy, twarzy. Nie chce powrotu w bardzo trudnym momencie — mówiła Kidawa-Błońska.

Sonda
Czy Mateusz Morawiecki nadal powinien być premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają