Trzaskowski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Trzaskowski

Nowy projekt prezydenta stolicy

Rafał Trzaskowski rozpoczyna Campus Academy w Bydgoszczy. Potem ruszy w Polskę

2023-01-20 11:46

Rafał Trzaskowski rozpoczyna Campus Academy, cykl spotkań z młodymi ludźmi w całej Polsce. To kolejny po Campus Polska Przyszłości projekt prezydenta Warszawy i kontrkandydata Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Campus Academy rozpocznie się w piątek, 20 stycznia w Bydgoszczy. Czym jest Campus Academy? Wyjaśniamy szczegółowo na polityka.se.pl.

Spis treści

  1. Rafał Trzaskowski rusza w Polskę. Zainauguruje Campus Academy
  2. Campus Academy a Campus Polska Przyszłości. Podobieństwa i różnice
  3. Czym jest Campus Academy? Nowy projekt prezydenta Warszawy
  4. Campus Academy w Bydgoszczy. Program wydarzenia
  5. Jak zapisać się na Campus Academy?

Rafał Trzaskowski rusza w Polskę. Zainauguruje Campus Academy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski rozpoczyna nowy projekt - Campus Academy. To kolejne po Campus Polska Przyszłości duże przedsięwzięcie, które ma być przestrzenią dla ludzi młodych do wymiany poglądów różnych środowisk i dyskusji o przyszłości Polski. Campus Academy rozpocznie się w piątek, 20 stycznia w Bydgoszczy, w Młynach Rothera, i potrwa do soboty, 21 stycznia. Zainauguruje je sam Rafał Trzaskowski. Jak informują organizatorzy, Campus Academy - w odróżnieniu od trwającego tydzień Campusu Polska Przyszłości - pozwoli uczestniczkom i uczestnikom zdobywać i poszerzać kompetencje przez cały rok. Dwudniowe wydarzenie w Bydgoszczy ma być pierwszym z cyklu kilku zaplanowanych na najbliższe miesiące.

Campus Academy a Campus Polska Przyszłości. Podobieństwa i różnice

Magdalena Brukwińska z Fundacji Campus Polska w rozmowie z "Super Expressem", tłumaczy, że Campus Academy będzie wydarzeniem cyklicznym i jest uzupełnieniem odbywającego się raz w roku i trwającego tydzień Campus Polska Przyszłości. - Chcemy, aby Campus Academy odbywało się cyklicznie, chcemy wyjść do mieszkańców mniejszych miast, głównie ludzi młodych, bo podobnie jak Campus Polska Przyszłości, Campus Academy jest skierowany do ludzi młodych w wieku 18-35 lat - mówi nam Magdalena Brukwińska. Jak dodaje, tematy podejmowane na Campus Academy będą podobne: społeczne czy polityka międzynarodowa.

Czym jest Campus Academy? Nowy projekt prezydenta Warszawy

Campus Academy to projekt skierowany do młodych Polaków, ale nie tylko. Jak zapowiadają organizatorzy, Campus Academy ma promować cztery wartości, które równocześnie będą tematami przewodnimi podczas spotkań organizowanych w całej Polsce. A są to wartości:

  • odwaga
  • tolerancja
  • równość
  • solidarność.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Campus Academy, udział w projekcie jest bezpłatny. "Udział w Campus Academy gwarantuje Wam nabycie nowych narzędzi, które pozwolą na skuteczniejsze działanie w waszych lokalnych społecznościach. Nasza akademia to także wykreowana specjalnie dla Was przestrzeń do otwartej i bezpiecznej wymiany poglądów oraz doświadczeń. Zależy nam na budowaniu współpracy i wzajemnego wsparcia przy podejmowanych przez Was inicjatywach. Liczymy, że dzięki temu staniecie się ambasadorami wartości demokratycznych" - napisali organizatorzy Camus Academy Rafała Trzaskowskiego.

Campus Academy w Bydgoszczy. Program wydarzenia

Campus Academy zainauguruje osobiście Rafał Trzaskowski. Jego wystąpienie zaplanowano na 20 stycznia, na godz. 17. Trzaskowski ma mówić o odwadze, tolerancji, równości i solidarności, czyli o wartościach, które są motywem przewodnim Campus Academy. Po przemówieniu prezydenta Warszawy będzie dyskusja z gośćmi: Piotrem Całbeckim i Rafałem Bruskim. Z kolei w sobotę, 21 stycznia podczas Campus Academy w Bydgoszczy zaplanowano dyskusję. Tomasz Terlikowski, katolicki publicysta interesujący się stosunkami polsko-ukraińskimi porozmawia z merem Lwowa Andrijem Sadowym o wyzwaniach, jakie stoją przed narodem ukraińskim, ale także o często niełatwej historii między Polską i Ukrainą. Debata odbędzie się z udziałem uczestniczek i uczestników Campus Academy. Początek o godz. 10. Na godz. 11.30 w sobotę (21 stycznia) zaplanowano z kolei wystąpienie Radosława Sikorskiego na temat wspólnej polityki bezpieczeństwa USA i Unii Europejskiej, a po niej od godz. 13 będą odbywały się warsztaty. Na zakończenie dwudniowego Campus Academy w Bydgoszczy przewidziano debatę: "Pierwszy kryzys w młodym wieku? Jak przetrwać lata dwudzieste XXI wieku". Początek o godz. 16.30.

Jak zapisać się na Campus Academy?

Udział w warsztatach i wydarzeniach w ramach Campus Academy jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg oraz pełne wyżywienie. Trzeba jednak się wcześniej zarejestrować na oficjalnej stronie Campus Academy: academy.campuspolska.pl. Uwaga, na konkretne wydarzenia/warsztaty obowiązuje limit miejsc.

Sonda
Czy Rafał Trzaskowski byłby dobrym prezydentem Polski?
Campus Polska 2022: Rafał Trzaskowski
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany