Protest przeciwko lex TVN w Warszawie. Tusk wzywa na Krakowskie Przedmieście

i

Autor: MATEUSZ GROCHOCKI/ EAST NEWS Protest przeciwko lex TVN w Warszawie. Tusk wzywa na Krakowskie Przedmieście

Protest przeciwko lex TVN w Warszawie. Tusk wzywa na Krakowskie Przedmieście

2021-12-18 14:47

Protest przeciwko lex TVN odbędzie się w Warszawie w niedzielę 19 grudnia 2021. Na proteście, który zorganizowany zostanie przed Pałacem Prezydenckim, mają pojawić się zwolennicy i sympatycy TVN. - Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o godz. 19 na Krakowskim Przedmieściu - napisał w piątek na Twitterze przewodniczący PO Donald Tusk.

Przypomnijmy, że w piątek (17 grudnia) Sejm odrzucił bezwzględną większością głosów uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, potocznie nazywaną lex TVN. Teraz ustawa trafi do prezydenta. Jeszcze tego samego dnia w kilku miastach w Polsce odbyły się spontaniczne manifestacje przeciwko przyjęciu przez Sejm lex TVN. Największy protest zapowiada się jednak w niedzielę, 19 grudnia, w Warszawie. - Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu. #lexTVN - napisał Donald Tusk na Twitterze.

Ponadto w mediach społecznościowych w piątek wieczorem Komitet Obrony Demokracji zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy. - Przypomnimy o naszym apelu 19 grudnia 2021 roku o godz. 19 pod Pałacem Prezydenckim i w całej Polsce - dodała organizacja.

Zamieściła również zestawienie miast, gdzie odbędą się podobne manifestacje. 

Wystrój dom na święta jak Kasia Tusk. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński: Kierowca dla Tuska. Tylko służbowo.

Przypomnijmy, że przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma - zdaniem PiS - na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc. Ustawa wzbudziła protesty obywateli w wielu miejscach w Polsce, części dziennikarzy, opozycyjnych polityków i ekspertów, według których jest ona wymierzona tylko w telewizję TVN.

Sonda
Czy weźmiesz udział w protestach przeciwko lex TVN?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany