Szczepionka przeciw COVID-19

i

Autor: pixabay

Wydano oficjalne oświadczenie

Prokuratura zajmie się szczepionkami przeciw Covid-19! O co chodzi?

2022-10-15 12:00

Szczepionki przeciw Covid-19 najpierw były wyczekiwane, potem wzbudzały wiele skrajnych emocji wśród Polaków. Jak się okazuje, teraz sprawą zakupu szczepień zajmie się Prokuratura Europejska. Wydano oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Co się stało?

Szczepionki przeciw Covid-19 wzbudzały wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród środowisk antyszczepionkowych. Wiele osób było niezadowolonych z powodu konieczności przyjmowania kolejnych dawek przypominających, a lekarze apelowali, by każdy, kto może, przyjął preparat. Teraz Prokuratura Europejska przyjrzy się kwestii zakupu szczepień. To niezależny organ Unii Europejskiej, której celem jest prowadzenie dochodzeń i ściganie przestępstw finansowych takich jak oszustwa czy pranie pieniędzy. Właśnie wydała komunikat, w którym poinformowała, że zamierza wszcząć dochodzenie w sprawie zakupu szczepionek przeciw Covid-19, chociaż nie zdradzono żadnych dodatkowych szczegółów. - Na tym etapie żadne dalsze szczegóły nie zostaną podane do wiadomości publicznej – przekazała Prokuratur Europejska. Warto jednak przypomnieć, że w kwietniu 2021 roku „New York Times” donosił o wiadomościach, jakie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wymieniała z dyrektorem generalnym Pfizer Albertem Bourlą. Wiadomości miały dotyczyć największego zamówienia na szczepionki w Unii. Nie wiadomo jednak, czy wszczęte dochodzenie ma z tym coś wspólnego.

W NASZEJ GALERII MOŻESZ ZOBACZYĆ PROTEST ANTYSZCZEPIONKOWCÓW

Sonda
Ile dawek szczepionki przeciw Covid-19 przyjąłeś/-aś?
Władysław Kosiniak-Kamysz: "Słuchanie premiera staje się czynem heroicznym. Dyrdymały i banialuki" [Express Biedrzyckiej]