Krzysztof Simon

i

Autor: se.pl Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu

Antyszczepionkowcy posunęli się za daleko. Prof. Simon dostał ochronę [TYLKO U NAS]

2021-10-05 6:00

Szczepionka przeciw Covid-19 dla jednych jest jedyną linią brony przeciw koronawirusowi, dla innych jest gorszym zagrożeniem niż samo zakażenie. Antyszczepionkowcy jednak nie zawsze ograniczają się do wypisywania swoich opinii w Internecie, o czym przekonał się profesor Krzysztof Simon, członek Rady Medycznej przy Ministerstwie Zdrowia.

Szczepionka przeciw Covid-19 jest bezpieczna, jak podkreślają eksperci z całego świata. Z kolei liczne badania pokazują, że może ochronić przed zgonem, hospitalizacją czy ciężkim przebiegiem choroby. Mimo to nie wszyscy są przekonani o ich skuteczności. Prof. Krzysztof Simon podkreśla, że nie zmusza nikogo do szczepień, jednak nikt nie jest zwolniony z dbania o bezpieczeństwo innych. - Ja nikogo nie zmuszam do niczego, chcesz umrzeć, Twoja sprawa, ale jeśli zakazisz innych, ponoś konsekwencje tego czynu. To jest dokładnie to samo, co jeżdżenie samochodem po pijaku – powiedział w rozmowie z nami. Według niego, jeśli ktoś nie chce szczepić może tego nie robić, jednak w miejscach publicznych każdy powinien nosić maseczkę, aby nie zarażać innych. To zapewne jeden z powodów, dla których antyszczepionkowcy zaczęli przekraczać granice i nie raz grozili lekarzowi śmiercią.

- Mam groźby 5 wyroków śmierci w tej sprawie i w związku z tym policja przydzieliła mi ochronę. Mam kilkadziesiąt przypadków rzucania mojej twarzy do reklam różnych produktów, tego nikt nie ściga – mówił „Super Expressowi”. - Po mojej krytyce braku prawa w Polsce w tej sprawie policja się zainteresowała. Zresztą z policją się dobrze współpracuje w tym aspekcie – podsumował. Prof. Simon znany jest także z opinii, ze niektóre grupy społeczne, jak na przykład pracownicy służby zdrowia, powinni być szczepienie obowiązkowo, a obostrzenia, jakie mogą się pojawić w czasie czwartej fali, powinny obowiązywać tylko osoby niezaszczepione.

Sonda
Czy jesteś zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19?
Super Raport 24.01 (Goście: Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, dr Paweł Grzesiowski - immunolog) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski