Zbigniew Ziobro

i

Autor: PAP/Tomasz Wiktor Zbigniew Ziobro

Ziobro zagrożony!

Prokuratura Krajowa wydała oświadczenie w sprawie broni Ziobry. Poważna sprawa

2023-03-15 11:58

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został przyłapany na noszeniu broni ukrytej pod marynarką podczas konferencji prasowej. Część osób krytykowała polityka za noszenie pistoletu podczas publicznego wydarzenia. Teraz głos w tej sprawie zabrała Prokuratura Krajowa.

Zbigniew Ziobro postanowił się wytłumaczyć z noszenia broni za paskiem spodni na antenie TVP Info. Jak tłumaczył minister, obawia się o swoje życie i zdrowie z powodu walki z gangami narkotykowymi, a korzysta z niego, gdy towarzyszący mu ochroniarze mają wolne. Sprawa okazała się wzbudzać ogromne emocje, a nawet niezadowolenie u niektórych osób.  Teraz Prokuratura Krajowa wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. - W sądzie toczy się sprawa podżegania do zabójstwa Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Oskarżonym o podżeganie (zlecenie) zabójstwa jest Jan S., zwany przez media królem dopalaczy. Ustalenia śledztwa spełniają wszystkie wymagane prawem faktyczne przesłanki do posiadania przez ministra Zbigniewa Ziobro broni do celów ochrony osobistej – czytamy.

W dalszej części opisane są przestępstwa popełnione przez Jana S., w które wlicza się między innymi 14 zarzutów dotyczących podżegania do zabójstwa Zbigniewa Ziobry, nakłanianie do nękania funkcjonariuszy i usiłowanie wręczenia łapówek. Miał także zachęcać do tworzenia treści mających zdyskredytować ministra sprawiedliwości, a nawet wyznaczyć nagrodę wysokości 1100 tysięcy zł za zabójstwo Prokuratora Generalnego, który miał „zepsuć mu interes”.

Jak czytamy w oświadczeniu, przeciwko Janowi S. toczy się postępowanie, w którym jest oskarżony o handel i przemyt narkotyków, pranie brudnych pieniędzy  oraz narażenie ponad 16 tysięcy osób na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez wprowadzenie do obrotu szczególnie toksycznych dopalaczy.

W naszej galerii poniżej możesz zobaczyć, jak Zbigniew Ziobro radzi sobie z bronią.

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?
Express Biedrzyckiej - Robert PSZCZEL