Paweł Adamowicz, zamordowany prezydent Gdańska

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS

Prokurator żąda dożywocia dla mordercy Pawła Adamowicza. Wkrótce wyrok

2023-03-13 16:01

Dobiega końca trwający od ponad trzech lat proces Stefana W. (31 l.), mordercy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (+54). Dziś w gdańskim Sądzie Okręgowym odbyły się mowy końcowe. - Mamy do czynienia z publiczną egzekucją – oznajmił brat zabitego, Piotr Adamowicz (62 l.).

Dramatyczny finał WOŚP

Gdański sąd wysłuchał mów końcowych w procesie o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 13 stycznia 2019 r. podczas finału WOŚP. Na scenę wtargnął recydywista Stefan W. i zadał politykowi serię ciosów nożem.

Szydło tego nie przemyślała? Chciała wbić szpilę w Tuska, padły słowa o jej kompromitacji

Poseł Piotr Adamowicz, brat zamordowanego prezydenta, jest oskarżycielem posiłkowym. - Mamy do czynienia z publiczną egzekucją dokonaną przez Stefana W. - powiedział w sądzie Adamowicz. Z kolei Magdalena Adamowicz ( 50 l.), żona zamordowanego polityka, która unikała dotąd udziału w procesie wczoraj stawiła się na sali rozpraw. - Wysoki sądzie, ja Magdalena Adamowicz, żona Pawła Adamowicza nie czuję nienawiści do człowieka, który zabił mojego męża. Ale proszę z całej mocy, aby człowiek ten został sprawiedliwie osądzony. Bo nadzieja na sprawiedliwy wyrok jest tym, co przed nienawiścią mnie chroni. Proszę ja, proszą moje córki – zwróciła się do sądu.

Tusk nie zostawia na Morawieckim suchej nitki. "Masz promować swojego obecnego szefa, nie poprzedniego"

Śledczy chcą dożywocia dla mordercy

Śledczy domagają się dla Stefana W. dożywotniego więzienia. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Agnieszka Nickel-Rogowska poinformowała też, że rodzinie Pawła Adamowicza należy się zadośćuczynienie: po 100 tys. zł na rzecz córek i żony oraz po 60 tys. zł na rzecz matki Pawła Adamowicza i jego brata. 10 tys. zł ma dostać także konferansjer WOŚP Andrzej S.

Stefan W. podczas rozprawy uśmiechał się. - Prokuratura nie zebrała żadnych dowodów. Bóg mi świadkiem, to nie ja. Nie ma żadnych dowodów. Bez dowodów nie można nikogo skazać – stwierdził morderca Adamowicza. Sąd ogłosi wyrok 16 marca. ABR

Express Biedrzyckiej - dr Mirosław OCZKOŚ
Sonda
Czy morderca Pawła Adamowicza otrzyma surowy wyrok?