Zbigniew Ziobro

i

Autor: Jacek Kozioł/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro

Pożegnanie na Cmentarzu Batowickim

Nie żyje prof. Władysław Mącior. Na pogrzebie obecny był minister Ziobro

2022-10-27 21:31

W czwartek na Cmentarzu Batowickim w Krakowie odbył się pogrzeb Władysława Mąciora, karnisty, profesora nauk prawnych i nauczyciela akademickiego UJ. W pożegnaniu uczestniczył m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Pogrzeb prof. Władysława Mąciora

Prof. Władysław Mącior zmarł 20 października 2022 roku w wieku 92 lat. Był emerytowanym profesorem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, jego specjalizacją było prawo karne. W latach 1950-2000 pracował w Katedrze Prawa Karnego UJ. Zostawił wiele opracowań naukowych dotyczących zasad odpowiedzialności karnej i kary.

Prof. Władysław Mącior był także doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego i stypendystą Instytutu Maxa Plancka we Fryburgu Bryzgowijskim. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W PRL zaliczał się do antykomunistycznej opozycji. Był delegatem na I Krajowy Zjazd NSZZ „Solidarność”, uczestniczył także w pracach Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności.

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro byłby dobrym następcą Jarosława Kaczyńskiego?
Zbigniew Ziobro niezłomnie broni polskich żołnierzy. Mocne słowa o Frasyniuku