To zainteresuje rolników!

Problem z ukraińskim zbożem wreszcie rozwiązany? Ważne słowa Morawieckiego i Zełenskiego

2023-04-05 18:12

Dzisiaj ze stanowiska zrezygnował minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Powodem jest blamaż resortu podczas reeksportu ukraińskiego zboża, które nie wyjechało z Polski, tylko zaległo w silosach i obniżyło rynkową cenę surowca, co zezłościło polskich rolników. Co dalej z tym zbożem? Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Ukrainy podobno znaleźli rozwiązanie problemu.

Koniec importu zboża z Ukrainy?

5 kwietnia 2023 r. podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Ukrainy w Warszawie, rozmawiano o problemie z ukraińskim zbożem, które wjechało do Polski w ramach reekesportu, ale znacząca część zboża już u nas została. Od kilku tygodni polscy rolnicy domagają się zahamowania dalszego importu zbóż z Ukrainy. Czy spotkanie na szczycie przyniosło rozwiązanie tego problemu? Okazuje się, że tak! - Znaleźliśmy wyjście. W najbliższych dniach-tygodniach już będzie ostateczne rozwiązanie tej kwestii – zakomunikował ukraiński prezydent podczas konferencji z polskim premierem.

Henryk Kowalczyk podał się do dymisji! To koniec! Wielkie zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego

Zapowiedź Zełenskiego i Morawieckiego

- Nie ominęliśmy dzisiaj trudnego dla Polaków tematu, zupełnie nie związanego z tą walką bardzo dramatyczną i bohaterską, mianowicie z problemami, które mamy na rynku polskim z ukraińskim zbożem, z ukraińskimi towarami rolnymi – przekazał także Mateusz Morawiecki.

Kim jest Robert Telus? To on będzie nowym ministrem rolnictwa?

- Zaproponowaliśmy sobie nawzajem pewne rozwiązanie, które szybko muszą być wdrożone, ponieważ jest dzisiaj też ewidentne, że te problemy sprawiają nam dzisiaj bardzo potężny ból głowy - dodał premier.

O jakie rozwiązanie chodzi? Na razie nie wiadomo.

Sonda
Uważasz, że wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Polsce jest ważna?