Robert Telus

i

Autor: TWITTER

Po dymisji Henryka Kowalczyka

Kim jest Robert Telus? To on będzie nowym ministrem rolnictwa?

2023-04-05 20:33

Nie milkną echa po odejściu z rządu Mateusza Morawieckiego ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. Polityk mocno podpadł rolnikom i jego dymisja wydawała się już od kilku dni przesądzona. PiS przed wyborami nie może sobie pozwolić na spór z tak ważną grupą wyborców. Wicepremier Kowalczyk, podając się w środę do dymisji, uprzedził nieuniknione, choć najprawdopodobniej pozostanie w rządzie. A kto zastąpi ministra Kowalczyka na stanowisku? Jednym z mocnych kandydatów, o którym mówi się coraz głośniej, jest Robert Telus.

Robert Telus to polityk nieznany do tej pory szerszej publiczności, choć w szeregach swojej partii Prawa i Sprawiedliwości cieszy się dużym zaufaniem. Poseł ma 54 lata i pochodzi z Opoczna. Z wykształcenia jest inżynierem - ukończył studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej  Politechniki Krakowskiej. Od 2007 roku, czyli już od czterech kadencji, zasiada w ławach sejmowych. W 2021 został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego  w skład Rady Doradców Politycznych. Obecnie jest przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Majątek Roberta Telusa

Z jego oświadczenia majątkowego złożonego w kwietniu 2022 r. wynika, że wraz z żoną ma 360 tysięcy zł oszczędności. Jeśli chodzi o nieruchomości to posiada dwa domy, w tym jeden wspólnie z żoną, o powierzchni 190 i 100 m warte 230 tysięcy i 130 tysięcy zł oraz dwie działki z zabudowaniami warte 180 i 310 tysięcy zł. Posiada także ok. 30-hektarowe gospodarstwo rolne o wartości ok. 750 tysięcy zł. Jak podaje w oświadczeniu korzysta także ze wsparcia środków unijnych. W 2021 r. było to ok. 140 tysięcy zł. Jeśli chodzi o kredyty, to poseł nie jest zadłużony w żadnym banku. O wsparcie finansowe zwrócił się do najbliższej rodziny. Pożyczki w wysokości 130 tysięcy zł udzieliła mu siostra.

Prywatnie Robert Telus jest żonaty, wraz z żoną założyli rodzinę zastępczą.

Sedno Sprawy - Henryk Kowalczyk
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają