Zemsta zza grobu Prigożyna

i

Autor: AP(2)

Śmierć Prigożyna

Prigożyn zemści się zza grobu na Putinie! Wyciekną "kompromitujące materiały"

2023-08-24 22:27

Jak podał rosyjski dziennikarz i działacz praw człowieka Władimir Oseczkin, Jewgienij Prigożyn przygotował się na atak na jego życie ze strony Putina i miał plan zemsty na dyktatorze. Jak informuje analityk, wagnerowcy zaczęli już realizować plan swojego przywódcy i niedługo mogą wycieknąć kompromitujące materiały o przywódcy Rosji.

Prigożyn zginął w zamachu ustawionym przez Putina? Szef Grupy Wagnera był na to gotowy

Jak twierdzi rosyjski dziennikarz i działacz praw człowieka Władimir Oseczkin powołujący się na źródła w FSB, katastrofa samolotu Jewgienija Prigożyna była zamachem, za który odpowiedzialny był Władimir Putin. Miała być to zemsta za nieudany pucz z czerwca. Jak jednak donosi dziennikarz, na tym napięcia się nie skończą.

Oseczkin twierdzi, że Prigożyn był gotowy, że może dojść do zamachu na jego życie i wydał rozkazy dowódcom Grupy Wagnera, w razie gdyby coś mu się stało. Dziennikarz podał, że Wagnerowcy mieli już rozpocząć realizację jego planu.

Prigożyn zemści się zza grobu na Putinie? Wypłyną kompromitujące materiały o dyktatorze

Jak napisał komentator polityczny Igor Suszko powołując się na źródła Oseczkina, z biur grupy Wagnera miały zniknąć urządzenia elektroniczne i cenne dokumenty, które ujawniają mechanizmy działania Kremla. Za zniknięciami stać miały służby bezpieczeństwa Prigożyna. Jeśli rzeczywiście Prigożyn nie żyje (co potwierdził już Władimir Putin), to w najbliższym czasie można spodziewać się masowych przecieków kompromitujących materiałów o rosyjskim dyktatorze.

W Rosji rozbił się samolot. Prigożyn znajdował się na liście pasażerów rejsu
Sonda
Czy sądzisz, że Putin zaplanował zamach na Prigożyna?