Andrzej Duda podpisał ustawę

i

Autor: prezydent.pl

Idzie nowe

Prezydent Andrzej Duda podpisze we ustawę o bezpłatnych lekach dla dzieci i seniorów powyżej 65 lat

2023-08-29 7:13

Szykują się zmiany dotyczące leków. Prezydent Andrzej Duda uroczyście podpisze we wtorek, 29 sierpnia, ustawę rozszerzającą grupę osób, którym przysługują bezpłatne leki, o dzieci do 18 lat i o seniorów powyżej 65 lat.

Chodzi o nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Konkretny wykaz leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych minister zdrowia będzie ogłaszał w obwieszeniu – oddzielnie dla osób przed ukończeniem 18 lat i oddzielnie dla pacjentów po ukończeniu 65 lat.

Dotychczas bezpłatne leki, wymienione w wykazie Ministerstwa Zdrowia, przysługiwały osobom powyżej 75 lat. Wprowadzenie bezpłatnych leków dla seniorów od 65. roku życia oraz dzieci do lat 18 zapowiadał w połowie maja wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości". -  Trwają już prace dotyczące leków, tak żeby jeszcze przed zakończeniem kadencji, przynajmniej w wielkiej części te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie, ale także prace nad tym, żeby ustawa 800 plus, oczywiście w realistycznym terminie związanym z obecną sytuacją budżetową, była 1 stycznia też już ustawą, która od razu będzie mogła działać. To znaczy, żebyśmy ją uchwalili jeszcze w tej kadencji - mówił pod koniec maja prezes Kaczyński.

CZYTAJ: Jaki stosunek mają Polacy do imigrantów i wieku emerytalnego? Znamy już wyniki październikowego referendum!

Sonda
Czy 800 plus oraz darmowe leki i przejazdy autostradą sprawią, że PiS wygra wybory?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_Michalik, Kolanko, Żółciak_RUNDA 3
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany