Tak pilnuja Kaczynskiego

i

Autor: redakcja se Tak pilnuja Kaczynskiego

Takiej ochrony Duda może Kaczyńskiemu ZAZDROŚCIĆ. Tylko popatrz!

2020-11-16 18:29

Prezydent Andrzej Duda albo premier Mateusz Morawiecki - wydawać by się mogło, że to oni powinni być najlepiej chronionymi politykami w Polsce. A jednak nie! Jak pokazują nasze zdjęcia, na najlepszą ochronę może liczyć nowy wicepremier i - przypadkowo - szef Prawa i Sprawiedliwości. Tak, chodzi o Jarosława Kaczyńskiego!

Kto jest dziś najlepiej chronionym politykiem w Polsce? Wydawać by się mogło, że to prezydent RP Andrzej Duda (48 l.) lub szef rządu Mateusz Morawiecki (52 l.). A jednak nie. Jak pokazują nasze zdjęcia, najlepiej chroniony jest wicepremier, szef Komitetu do spraw Bezpieczeństwa, a zarazem prezes PiS Jarosław Kaczyński (71 l.). 

Jest niedziela, do południa i rozpoczęcia mszy w warszawskim kościele św. Benona brakuje kilku minut. Przy kościele na warszawskim Nowym Mieście stoją trzy duże radiowozy. Policjanci wyraźnie na kogoś czekają. Po chwili nadjeżdża mały konwój: dwie limuzyny i prowadzący je radiowóz. Samochody się zatrzymują, wysiadają z nich rośli ochroniarze, a po chwili sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który idzie na mszę.  

Policja pilnuje Kaczyńskiego? Radiowozy pod domem i kościołem

– To duża obstawa, jak na jednego człowieka. Nawet, jeśli to wicepremier. Zwykle siły i środki były dostosowywane do poziomu zagrożenia. Dwa samochody to żadne novum, ale w tym momencie mamy prywatną ochronę i radiowóz, a często także samochód Służby Ochrony Państwa jako pilot. No, ale to Jarosław Kaczyński, jemu wolno więcej – mówi „Super Expressowi” doświadczony oficer Biura Ochrony Rządu.

Czy były jakieś szczególne powody tak dużej ochrony, towarzyszącej prezesowi? – Prezes Kaczyński jest chroniony przez firmę prywatną, za którą płaci PiS. Co do działań policji, proszę kontaktować się z policją albo resortem spraw wewnętrznych. Dookoła prezesa Kaczyńskiego nie działo się ostatnio nic szczególnego – mówi „SE” wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel (38 l.). Zadaliśmy policji pytania w tej sprawie. 

"Za bezpieczeństwo najważniejszych osób w Państwie odpowiada SOP. Policja nie ochrania domu wicepremiera. Jednak zaznaczyć należy, że wielokrotnie dochodzi w tej okolicy do licznych interwencji. Jeżeli chodzi o kościoły, to niestety w ostatnim okresie odnotowano falę uszkodzeń kościołów na terenie naszego garnizonu. Dlatego w ich okolicy, jak również pomników można spotkać patrole zarówno umundurowane, jak i cywilne, co biorąc pod uwagę powyższe, nie powinno budzić żadnych wątpliwości" - odpisał nam rzecznik komendanta stołecznego, 

Tymczasem również w niedzielę, mniej więcej w podobnym czasie, prezydent Andrzej Duda przebywał w Krakowie. Najpierw odwiedził swoje nowe mieszkanie na Białym Prądniku, a później, wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą (48 l.) udał się w kolumnie Służby Ochrony Państwa do rodziców, mieszkających w tej samej dzielnicy. Kolumna liczyła trzy pojazdy SOP... 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE