Donald Tusk

i

Autor: Flickr / European People's Party

Spotkanie z wyborcami

Prezes PiS ostro o rządach Platformy Obywatelskiej. "Powrót do rządów opartych na manipulacji"

2022-10-16 19:12

Podczas niedzielnego spotkania z wyborcami, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ostro skrytykował działania Platformy Obywatelskiej. "Wróci bierność, imposybilizm, manipulacja, czyli nieuczciwa gra ze społeczeństwem. Przed tym chciałbym przestrzec" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS uderza w Platformę Obywatelską

Podczas spotkania w Pabianicach prezes PiS podkreślił, że przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość oznaczało zakwestionowanie dotychczasowej polityki gospodarczej i społecznej, której fundamenty sięgają pierwszego okresu transformacji ustrojowej. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego warunkiem rozwoju była rezygnacja z bierności państwa.

"Wykorzystywanie szans jest możliwe pod jednym warunkiem, że nie wróci polityka rabowania naszego kraju, okradania budżetu i finansów publicznych, polityka, w której państwo nie reaguje na kryzysy i uznaje, że wszystko ma toczyć się poprzez grę między silnymi, bo ci słabsi w istocie się nie liczą. Tak wyglądała polityka Platformy Obywatelskiej" – powiedział prezes PiS.

"Rządy oparte na manipulacji"

Dodał, że w latach 2007-2015 działania rządu PO-PSL były "oparte na manipulacji, która jest „zaprzeczeniem demokracji", ponieważ wyborcy nie zdają sobie sprawy z właściwych celów tych działań. Jako przykład wymienił przedstawiony przez Donalda Tuska plan wprowadzenia w Polsce waluty euro. „Plan ten miał skupić uwagę społeczną na czymś, co nie mogło być osiągnięte” – podkreślił. Jak podkreślił Kaczyński powrót do władz Platformy Obywatelskiej oznacza powrót do tego rodzaju praktyk. „Wróci bierność, imposybilizm, manipulacja, czyli nieuczciwa gra ze społeczeństwem. Przed tym chciałbym przestrzec” – powiedział. Zdaniem prezesa PiS ten model uprawiania polityki uniemożliwia podejmowanie istotnych projektów społecznych, które służą mniejszym miastom, takim jak Pabianice i inne miejscowości regionu łódzkiego.

"Część społeczeństwa ma być terroryzowana"

Prezes PiS zauważył, że stawką wyborów parlamentarnych w 2023 r. będzie demokracja. "Zapowiadają powrót do czasów komunistycznych w wymiarze represji, uniemożliwienia wielkiej części społeczeństwa udziału w życiu politycznym" – dodał. Odnosząc się do słów polityków Platformy Obywatelskiej powiedział, że celem tych działań nie są politycy Zjednoczonej Prawicy, ale wszyscy jej wyborcy. "Ogromna część społeczeństwa ma być po prostu terroryzowana" – mówił prezes PiS.

Sonda
Czy Donald Tusk powinien wygrać wybory?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Jacek Jaśkowiak ostro o polityce PiS: Hejt i rozdawnictwo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany