Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski/ Super Express Mateusz Morawiecki

Ważna wiadomość dla polskich seniorów

Premier obiecuje Czytelnikom „Super Expressu”: trzynasta i czternasta emerytura na stałe!

2022-12-12 5:23

Sporym wsparciem dla seniorów w czasach kryzysu są dodatki, czyli trzynasta i czternasta emerytura. Niestety emeryci nie mają pewności, czy w każdym kolejnym roku ten drugi dodatek zostanie im wypłacony. W rozmowie z "Super Expressem" sam premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że dodatki zostaną na stałe. – Jeśli będziemy nadal rządzić, trzynastka i czternastka będą utrzymane. Chcemy czternastkę na stałe wpisać do ustawy – zapowiada w rozmowie z nami.

Morawiecki: będzie czternastka na stałe

Trzynasta emerytura, czyli dodatkowe świadczenie z ZUS, które ma wartość emerytury minimalnej, każdego roku w kwietniu trafia na konta milionów emerytów i rencistów. W latach 2021 i 2022 ZUS dodatkowo wypłacił seniorom kolejny dodatek – czternastkę, która trafiła na konta w drugiej połowie roku. Chociaż przy tym drugim świadczeniu obowiązuje kryterium dochodowe, to i tak większość seniorów dostaje je w całości lub w części. Czytelnicy „Super Expressu” podkreślają jednak, że wypłata czternastki zależy od dobrej woli rządu i nie ma pewności, czy za rok ten dodatek znowu zostanie wypłacony. Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z „Super Expressem” zapewnia, że nie ma powodu do obaw.

Emerycie, uwaga: decyzja o 14. emeryturze już w styczniu! Wiceminister składa deklarację

Rekordowa waloryzacja w 2023 roku

– Trzynastka i czternastka będą dalej utrzymane. Jeśli będziemy nadal rządzić, wpiszemy 14. emeryturę do ustawy, żeby stała się dodatkiem sformalizowanym – przekonuje w rozmowie z nami szef rządu. – W 2023 r. będzie też absolutnie rekordowa waloryzacja. Na wsparcie emerytów, czyli na waloryzację, trzynastkę i czternastkę przeznaczymy w sumie ok. 70 mld zł – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Gen. Marek Dukaczewski: "Komisja likwidacyjna działała, gdy Polska już była w NATO. Taka wiedza była dla Rosjan bezcenna" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy czternasta emerytura powinna być świadczeniem stałym?

Mimo prezentów od PiS emerytom i tak SPADNIE realny dochód?

Ekonomista bije na alarm. POSŁUCHAJ ROZMOWY!

Listen to "Emerytom na pewno będzie spadał dochód realny - ekonomista Bogusław Grabowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.