Premier Morawiecki o pandemii koronawirusa. „Grozi nam piąta fala zakażeń”

2021-12-20 13:18
Mateusz Morawiecki
Autor: SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. pandemii koronawirusa. - Mamy do czynienia z czwartą falą zakażeń, nieco opadającą. Ale jestem daleki od optymizmu. Niestety, pewnie grozi nam piąta fala, a jej wysokość, natężenie i zagrożenie są związane z poziomem zaszczepienia - tak o sytuacji epidemicznej w Polsce powiedział w poniedziałek (20 grudnia) premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek (20 grudnia) wziął udział w otwarciu odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Pytany podczas konferencji prasowej o sytuację epidemiczną, podkreślił, że ważne jest przestrzeganie obostrzeń epidemicznych. Szef rządu zaapelował też o przestrzeganie restrykcji obowiązujących od 15 grudnia.

- Przestrzegajmy wszystkich przepisów. Zachęcam do szczepień, bo widzimy wyraźnie, że pomagają w łagodniejszym przebiegu choroby, mimo że dochodzi do zakażeń. Zgony i ciężki przebieg choroby pokazują na wartość szczepień. Zróbmy taki prezent bliskim, zmniejszmy prawdopodobieństwo przenoszenia wirusa - zaapelował premier.

Mateusz Morawiecki o inflacji, kryzysie na granicy i sytuacji pandemicznej. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Morawiecki powinien się podać do dymisji

IV fala opada, nadchodzi piąta fala

Według premiera Morawieckiego czwarta fala zakażeń „nieco opada”. Na tym jednak koniec dobrych wiadomości. - Ale jestem daleki od optymizmu. Niestety, pewnie grozi nam piąta fala. Jej wysokość, natężenie i zagrożenie są związane z poziomem zaszczepienia - podkreślił.

Przypomnijmy, że od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, w tym m.in. nowe limity osób w miejscach publicznych. W transporcie zbiorowym jest to 75 proc. obłożenia, natomiast w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych limit został obniżony do 30 proc. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19.

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE