Zbigniew Ziobro

i

Autor: PAP/Tomasz Wiktor Zbigniew Ziobro

Respondenci dali głos

Pozycja Ziobry słabnie? Najnowszy sondaż wiele zmienia

2022-11-22 11:22

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Minister sprawiedliwości dzięki wnioskowi o wotum nieufności straci w oczach większości, ale wśród zwolenników władzy może zyskać. Jednak to nie jedyne wniosku płynące z sondażu.

Według sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" 11 proc. badanych uważa, że Zbigniew Ziobro, dzięki wnioskowi opozycji o wotum nieufności, zostanie odwołany ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Z tego 7,7 proc. respondentów twierdzi, że „zostanie odwołany, a jego pozycja zostanie osłabiona”, a 3,3 proc., że „zostanie odwołany, ale jego pozycja się umocni”.

 „Nie zostanie odwołany, ale jego pozycja zostanie osłabiona” – tak uważa 48,9 proc. badanych, czyli największa grupa w sondażu. „Nie zostanie odwołany, a jego pozycja się umocni” – tak twierdzi 22,9 proc. pytanych. A to znaczy, że właśnie taki odsetek badanych wierzy, że Ziobro

Ziobro wbija potężną szpilę w Morawieckiego! "Liczymy, że sprawa szybko się wyjaśni"

Wśród zwolenników obecnej władzy w odwołanie ministra wierzy tylko 4 proc. badanych. 29 proc. uważa, że pozostanie na stanowisku, ale osłabiony, a 47 proc. – że się wzmocni. Osoby popierające opozycję także nie wierzą w dymisję: tylko 9 proc. wskazało, że jest to możliwe. Ale za to spora grupa twierdzi, że mimo pozostania na stanowisku Ziobro wyjdzie z głosowania osłabiony – tak uważa 59 proc. badanych.

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro powinien odejść z rządu?
Sedno Sprawy - Zbigniew Ziobro