Rekonstrukcja rządu

i

Autor: Tomasz radzik/Super Express & Jacek Domiński/Reporter& Marek Kudelski/Super Express & Filip Naumienko/Reporter Rekonstrukcja rządu

Tylko u nas

Poważne zmiany w rządzie. Nadchodzi pierwsza rekonstrukcja. Ujawniamy nazwiska!

2024-03-04 4:37

Rząd Donalda Tuska (67 l.) nie pracuje jeszcze trzech miesięcy, a już zanosi się w nim na poważne zmiany. Rekonstrukcję mogą wymusić wybory do Parlamentu Europejskiego. Co najmniej kilkoro ministrów chciałoby przeprowadzić się do Brukseli. - Decyzje jeszcze nie zostały podjęte, ale wyścig o miejsca na listach ewidentnie ruszył – słyszymy od jednego z polityków KO.

Lista ministrów, którzy chcieliby powalczyć o mandaty w Parlamencie Europejskim, nie jest zamknięta.b- Prawdziwa władza jest w Warszawie, za to prawdziwe pieniądze - w Brukseli – mówi nam, śmiejąc się, jeden z polityków obozu rządzącego, nie pozostawiając wątpliwości, co do powodów ewentualnych przetasowań.

Nasze rozmowy z politykami KO, Lewicy, PSL i PL 2050 wskazują, że w wyborach startować chcą:

  • minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz (63 l.),
  • minister klimatu Paulina Hennig Kloska (47 l.),
  • minister aktywów Borys Budka (46 l.),
  • minister ds. równości Katarzyna Kotula (47 l.),
  • minister rozwoju Krzysztof Hetman (50 l.),
  • a niewykluczone, że też ostatnio mocno eksploatowany minister rolnictwa Czesław Siekierski (72 l.).

Europejskie ambicje mogą też mieć wiceministrowie np. Krzysztof Śmiszek (45 l.) z resortu sprawiedliwości, który nie potwierdza, ani nie zaprzecza takim informacjom. - Za wcześnie, żeby o tym mówić. Jestem teraz zajęty innymi sprawami. Nie wiem, jaką decyzję podejmą władzę mojej partii – mówi Śmiszek. Tymczasem profesor Ewa Pietrzyk-Zieniewicz liczy, że przy okazji rekonstrukcji uda się odchudzić rząd. - Taki wysyp dygnitarzy nie służy wizerunkowi rządu – uważa politolog. 

Dodajmy, że wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany w Polsat News o przebieg piątkowego spotkania liderów koalicji, twierdzi, że nie było dyskusji o rekonstrukcji. Przyznał, że w koalicji "pojawiają się emocje" i stąd mogą wynikać pogłoski na ten temat.

W galerii poniżej zobaczycie, jak mieszka minister Borys Budka:

Dudek o Polityce 01.03.2024 cz. 1
Sonda
Jak oceniasz nowy rząd Donalda Tuska?
Listen on Spreaker.