Minister Mariusz Błaszczak

i

Autor: Juliusz Sabak

Wybory w Polsce

Potężne zarobki, potężna strata. Prześwietlamy oświadczenie majątkowe Mariusza Błaszczaka

2023-09-13 16:23

Wybory parlamentarne 2023 już wkrótce. Jednym z kandydatów do Sejmu jest minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości startuje w wyborach 2023 z pierwszego miejsca w okręgu podwarszawskim. Sprawdziliśmy jego oświadczenie majątkowe. Zarabia krocie, ale w zeszłym roku zaliczył sporą wtopę. Z jego majątku wyparowała niezła suma!

Mariusz Błaszczak bez wątpienia plasuje się w czołówce najbardziej majętnych posłów. Jest też jednym z najlepiej opłacanych ministrów. Wypłacane mu przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów wynagrodzenie wynosi aż 319 tysięcy złotych, do tego dochodzi dieta parlamentarna w wysokości 45,7 tysięcy złotych.

Minister obrony narodowej ma 250 tysięcy złotych oszczędności. Rok temu było to 400 tysięcy, majątek polityka skurczył się więc aż o 150 tysięcy złotych. Błaszczak dysponuje też tysiącem euro oraz polisą na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, wartą 53 tysiące złotych.

Czytaj: Spory majątek, duże zarobki i ogromne długi. Zaskakujące oświadczenie majątkowe Przemysława Czarnka

Z oświadczenia majątkowego wynika, że polityk posiada sporo nieruchomości. W połączeniu z oszczędnościami czynią go milionerem. Jedną z nich jest dom o powierzchni 156 m2, którego wartość szacuje się na około 500 tysięcy złotych. Szef MON jest również współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 49 m2, które jest warte około 150 tysięcy złotych oraz drugiego mieszkania o powierzchni 58 m2, wycenionego na około 600 tysięcy złotych. Posiada wartą około 100 tysięcy złotych działkę o powierzchni 643 m2, jest też współwłaścicielem domu o powierzchni 58 m2 i działki o powierzchni 572 m2, które są warte około 150 tysięcy złotych. Z oświadczenia majątkowego ministra wynika, że większą działkę otrzymał od swojego ojca w drodze darowizny, a połowę domu z działką odziedziczył po nim.

Sądząc po wyborze auta, Mariusz Błaszczak nie lubi ekstrawagancji i epatowania luksusem. Jeździ bowiem dziesięcioletnim Fiatem 500L, niewielkim, typowo rodzinnym samochodem, zaliczanym do miejskich minivanów. Nie ma żadnych długów.

Quiz Sprawdź swoją wiedzę na temat PiS!

Pytanie 1 z 14
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
Radosław Fogiel - Debata Najważniejsze wybory
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany