Dominika Chorosińska

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Dominika Chorosińska

Zaskakujące nagranie

Posłanka PiS zaczęła uciekać, gdy wytknięto jej błędy. Wcześniej broniła Kaczyńskiego

2022-11-08 9:35

Dominika Chorosińska, czyli posłanka PiS, znana szerszej publiczności z tego, że zdradziła męża, postanowiła stanąć w obronie Jarosława Kaczyńskiego, który mierzy się z falą krytyki po ostatniej wypowiedzi dotyczącej kobiet. "Pan prezes niczego takiego nie powiedział", przekonuje Chorosińska w nagraniu "Gazety Wyborczej". Gdy wytknięto jej błędy, zaczęła uciekać.

Dominika Chorosińska, niegdyś aktorka w "M Jak Miłość", dziś podbija świat polityki. Posłanka PiS znana jest szerszej publiczności z tego, że zdradziła męża, do czego otwarcie się przyznała. Później udzielała rad w katolickim tygodniku i przekonywała o wartościach rodzinnych. Tym razem zapytana o ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące kobiet, postanowiła stanąć w jego obronie. "Pan prezes niczego takiego nie powiedział", odpowiadała dziennikarce "Gazety Wyborczej". Zaskoczona reporterka próbowała zacytować jej dosłowne słowa prezesa, ale Chorosińska nie chciała tego słuchać. "Nie powiedział, że kobiety biorą w szyję, to pani oczywiście przeinacza", kontynuowała. Zabrała też głos w sprawie dzietności, a jej wywód być może wywołał jeszcze większą konsternację wśród dziennikarzy.

Chorosińska mówi o dzietności, a później ucieka. Wpadka posłanki PiS

To nie jedyna wpadka Chorosińskiej. Posłanka PiS przekonywała, że w Polsce "nie ma zapaści demograficznej", mimo że mamy najniższy współczynnik urodzeń w tym roku. "Dzieci rodzi się więcej, niż się rodziło. Tylko jest mniej kobiet w wieku rozrodczym", stwierdziła na nagraniu "Wyborczej", nie zważając na tłumaczenia dziennikarzy, że z danych statystycznych wynika jasno: w tym roku w Polsce urodziło się mniej dzieci. "Jest mniej urodzeń, pani poseł, to są dane Ministerstwa Pracy...", mówiła dziennikarka, na co Chorosińska odpowiedziała "nie" i uciekła.

Sonda
Jak oceniasz działalność posłanki Chorosińskiej?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Joanna Mucha rozgryza Kaczyńskiego! To dlatego tak mówi o kobietach