Kinga Gajewska i Arkadiusz Myrcha

i

Autor: EAST NEWS - W polityce oprócz tej codziennej rywalizacji, kłótni czy wręcz nienawiści może się zrodzić piękne uczucie – tak o swoim związku z Kingą Gajewską mówił nam Arkadiusz Myrcha. Młodzi posłowie Platformy Obywatelskiej często pokazywali się razem na konferencjach prasowych, przechadzali się po Sejmie, nagrywali filmiki z komentarzami bieżących wydarzeń. W końcu okazało się, że mają się ku sobie. Ta historia ma szczęśliwy finał, taki, o jakim wielu politycznych zakochanych może pomarzyć. W wakacje posłowie wzięli cichy i kameralny ślub, w gronie jedynie najbliższych osób. Nie afiszują się z uczuciem, chronią prywatność jak mogą. Jedynym widocznym symptomem tej miłości rodem z Wiejskiej jest brzuszek Gajewskiej. Posłanka jest w ciąży i czeka na szczęśliwe rozwiązanie.

Szok, jest nagranie

Posłanka KO siłą zatrzymana przez policję! Tusk komentuje. Co się stało?!

2023-09-19 19:16

Posłanka KO Kinga Gajewska została zatrzymana przez policję i wciągnięta do radiowozu przez policję. Do zdarzenia doszło w Otwocku , gdzie premier Mateusz Morawiecki odbywał spotkanie. Do sprawy odniósł się już lider PO Donald Tusk. CO się wydarzyło?

Jak się okazuje, w Otwocku odbywało się spotkanie Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami. Nieopodal z kolei swoje spotkanie odbywali politycy opozycji. Kinga Gajewska skorzystała z okazji, by powiedzieć o aferze wizowej sympatykom rządu.

- Przez megafon powiedziałam, że polski rząd wpuścił do Polski 250 tysięcy imigrantów. Nasze wizy były sprzedawane na straganach w Afryce i chciałam, żeby po prostu Polacy dowiedzieli się, co się wydarzyło – mówiła w rozmowie z TVN24.

Działania posłanki sprawiły, że została zatrzymana przez policję. Podczas rozmowy wzięli ja pod ręce i próbowali wprowadzić do radiowozu, ta jednak zaczęła się delikatnie wyrywać i zapierwać. Potem siłą wprowadzono ja do pojazdu. Jak się okazało, funkcjonariusze nie wiedzieli, z kim mają do czynienia. - Policjanci, podejmując interwencje  w Otwocku, wobec jednej z osób nie mieli świadomości, że mają do czynienia z Panią Poseł. Niezwłocznie po okazaniu legitymacji poselskiej czynności legitymowania zaprzestano – napisała na Twitterze Policja Warszawa.

Do sprawy odniósł się także Donald Tusk, który zamieścił na swoim profilu na Twitterze nagranie zdarzenia.

- Policja zatrzymuje posłankę Kingę Gajewską informującą mieszkańców Otwocka o 250 tysiącach migrantów wpuszczonych przez PiS – napisał.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Express Biedrzyckiej - Ryszard SCHNEPF
Nasi Partnerzy polecają