Gajewska

i

Autor: Wojciech Olkuśnik/East News Gajewska

Posłanka ujawnia

Posłanka Gajewska dostaje groźby. Ujawniła drastyczną treść maili

2023-09-22 17:42

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Kinga Gajewska, poinformowała o otrzymywaniu groźb, których treść opublikowała w mediach społecznościowych. W odpowiedzi na te niepokojące wiadomości, polityk zgłosiła możliwość popełnienia przestępstwa organom ścigania. Z fragmentów korespondencji ujawnionej na jej profilu wynika, że sprawcy kierują groźby nie tylko wobec posłanki KO, lecz także wobec jej dzieci.

"'Twoje dzieci będą drastycznie gwałcone wiertarką' - to rodzaj treści, które trafiają do mnie. Właśnie złożyłam zawiadomienie do policji w związku z możliwością popełnienia przestępstwa. Mam nadzieję, że w tej sytuacji policja skupi się na zapewnieniu bezpieczeństwa, zamiast stanowić zagrożenie" - podkreśliła Gajewska.

We wtorek w Otwocku odbywało się spotkanie wyborcze premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami. Doszło wówczas do interwencji funkcjonariuszy wobec posłanki KO. W nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych można zobaczyć, jak posłanka jest siłą wprowadzana do policyjnego pojazdu. Z tego powodu złożono zawiadomienie do Prokuratury Regionalnej w Warszawie w sprawie popełnienia przestępstwa związanego z interwencją policji wobec posłanki.

Komenda Stołeczna Policji wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że funkcjonariusze nie mieli świadomości, że mają do czynienia z parlamentarzystką i zaprzestano czynności legitymowania po okazaniu legitymacji poselskiej.

W trakcie konferencji prasowej przed siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, rzecznik Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec, podkreślił, że Kinga Gajewska w trakcie spontanicznego zgromadzenia korzystała z megafonu, aby informować o sprawie afery wizowej. Jego zdaniem, to właśnie ta wypowiedź posłanki wywołała oburzenie w kontekście zachowania policji. Grabiec sugeruje, że cała sytuacja może mieć polityczne podłoże, i domaga się publicznej informacji od ministra Mariusza Kamińskiego dotyczącej działań w tej sprawie.

Sonda
Interesujesz się polityką?
Express Biedrzyckiej - GRABOWSKI, OCZKOŚ, PRZEPIÓRKA RUNDA 3
Nasi Partnerzy polecają