Tak mieszka Władysław Bartoszewski

i

Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express Tak mieszka Władysław Bartoszewski

Poseł PSL oburzony na dziennikarza: „Mizerna kreaturo...”

2023-06-09 22:51

Ale afera! Dziennikarz Tomasz Wiejski pokazał na swoim profilu na Twitterze zdjęcie z pogrzebu papieża Benedykta XVI, na którym widać polskich polityków. Gdy zobaczył je poseł PSL, nie wytrzymał i jasno dał do zrozumienia, co myśli o poście ze zdjęciem.

Tomasz Wiejski postanowił udostępnić na swoim profilu na Twitterze zdjęcie, na którym widać między innymi Antoniego Macierewicza i Roberta Telusa z PiS, trzymających rosyjską flagę. - To zdjęcie powinno być na banerach w całej Warszawie, szczególnie pod Sejmem. Tak, aby każdy z pisowców, zanim zacznie bełkotać coś o rosyjskiej agenturze, popatrzył, kto się w ruską flagę owijał – napisał.

Na post zareagował poseł PSL Władysław Bartoszewski, który nie ma wątpliwości, że zdjęcie zostało przerobione. - Mizerna kreaturo. Parlamentarna delegacja na zaproszenie PAD była na pogrzebie Benedykta XVI. Zrobiliśmy sobie zdjęcie z polską flagą. To jest fejk rodem z Federacji Rosyjskiej. Pan udaje dziennikarza? – odpowiedział polityk.

Jak się okazuje, ma rację. Oficjalny profil Włącz Weryfikację, administrowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK przekazał, że faktycznie na oryginalnym zdjęciu politycy trzymają flagę Polski. - Uwaga! W mediach społecznościowych rozprzestrzenia się przerobione zdjęcie, na którym widać, jakoby delegacja składająca się m.in. z polskich parlamentarzystów pozowała z rosyjską flagą. To manipulacja! Uczestnicy delegacji z Polski podczas pogrzebu Benedykta XVI trzymali w dłoniach polską flagę – czytamy.

Ten przykład pokazuje, że zawsze trzeba sprawdzać źródło informacji, zwłaszcza tych zamieszczanych w mediach społecznościowych. Przy obecnym rozwinięciu i dostępności sztucznej inteligencji nawet zdjęcia czy filmu można bardzo łatwo podrobić, dlatego ważne jest docieranie do oryginałów i porównywanie informacji w różnorodnych źródłach,

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
Wieczorny Express - gen. Tomasz Drewniak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany