Konrad Piasecki

i

Autor: AKPA

Polityczny komentarz

Poseł PO poucza Konrada Piaseckiego. Wszystko po słowach w TVN24

2022-12-25 20:03

W świątecznym odcinku publicystycznego programu "Kawa na Ławę" prowadzonego przez Konrada Piaseckiego zgromadzeni goście dyskutowali o stanie polskiej demokracji. Jednak do nie komentarze panelistów zmusiły do refleksji komentujących polityków.

Świąteczne wydanie "Kawy na Ławę". Dyskusja na temat stanu polskiej demokracji

25 grudnia 2022 roku został wyemitowany świąteczny odcinek programu publicystycznego "Kawa na Ławę" prowadzonego przez Konrada Piaseckiego. Gośćmi formatu TVN24 byli:  Marek Migalski, politolog i były europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Łapiński, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP i były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Ryszard Kalisz, adwokat, były poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej i były doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Eugeniusz Kłopotek, były wieloletni poseł PSL, a obecnie wójt Warlubia i  Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy.

Goście świątecznego wydania prowadzili dyskusję na temat stanu demokracji w Polsce. Poruszali kwestie związane z Krajowym Planem Odbudowy, decyzjami podejmowanymi przez partię rządzącą czy pozycją Polski w Unii Europejskiej.

Polska przykładem odchodzenia od demokracji?

"We wszystkich rankingach, które badają stan demokracji, Polska leci na łeb na szyję od kilku lat. W każdej pozycji politologicznej, w każdej książce politologicznej wydawanej na Zachodzie Polska jest obok Orbana i Erdogana podawana jako przykład odchodzenia od demokracji" - powiedział na antenie TVN 24 Marek Migalski przyznając, że jest to ocena sprawiedliwa.

Dodał również, że "niesprawiedliwą oceną byłoby nazywanie naszego państwa dyktaturą lub demokraturą" choć nazwanie Polski  "demokracją elektoralną" jest uzasadnione. Podkreślił - zgadzając się z Hanną Gronkiewicz-Waltz - że poprzednie wybory były wolne ale nie były uczciwe. 

Adam Szejnfeld w mocnych słowach o Konradzie Piaseckim

To jednak nie wypowiedzi zaproszonych panelistów skłoniły Adama Szejnfelda do podjęcia dyskusji w mediach społecznościowych. Punktem zapalnym była jedna z wypowiedzi prowadzącego program Konrada Piaseckiego dotycząca kwestii fałszowania wyborów.

"Redaktor Piasecki uważa, że w Polsce nie można sfałszować wyborów. Można! Już się je fałszuje. Bo wybory to nie tylko głosowanie! Wyborcze rozdawnictwo pieniędzy, przejęcie prasy lokalnej, łożenie miliardów na TVPiS. Jest mnóstwo dowodów fałszowania przyszłego wyniku głosowania!" - napisał na Twitterze Adam Szejnfeld, polityk, prawnik, senator X kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Sonda
Lubisz Konrada Piaseckiego?
Express Biderzyckiej - Gen. Mieczysław Bieniek przejrzał Putina! Mówi, co się wydarzy po szczycie NATO