Jędraszewski, Terlikowski

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express, Art Service/Super Express Jędraszewski, Terlikowski

Kontrowersyjna homilia

Tomasz Terlikowski uderza w abp Jędraszewskiego. Poszło o kazanie na pasterce

2022-12-25 16:17

Media obiegła głośna i kontrowersyjna homilia wygłoszona przez arcybiskupa Jędraszewskiego podczas tegorocznej pasterki. Duchowny podczas kazania odniósł się m.in. do ustawy "Lex Czarnek 2.0". Jego przemyślenia ostro skomentował Tomasz Terlikowski.

Kontrowersyjna homilia arcybiskupa Jędraszewskiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas corocznej "pasterki" wygłosił homilię, której kontrowersyjna treść odbiła się szerokim echem w mediach. Duchowny w swoim kazaniu nie odniósł się bowiem wyłącznie do kwestii religijnych, narodzin Chrystusa czy czasu spędzonego w rodzinnym gronie. Postanowił skomentować bieżące sprawy polityczne - między innymi kwestię aborcji czy zawetowaną przez prezydenta ustawę "Lex Czarnek 2.0".

Hierarcha wielokrotnie podkreślał, że   że każde dziecko musi mieć zagwarantowane przez państwo prawo do życia - już od chwili poczęcia i "jest to kwestia naszego autentycznego humanizmu".

"Nie wolno w imię spokoju ustępować i w konsekwencji uniemożliwiać rodzicom dostępu do pełnej wiedzy o tym, co niektóre tzw. pozarządowe organizacje pragną głosić małym dzieciom w szkołach i przedszkolach, de facto deprawując ich czyste i niewinne serca" - powiedział Jędraszewski broniąc ustawy "Lex Czarnek 2.0". 

Kościelny hierarcha uderza w Andrzeja Dudę

Kontynuując swoją wypowiedź uderzył również w prezydenta Andrzeja Duda, która podjął decyzję o zawetowaniu tej ustawy - twierdząc, że "Polska potrzebuje teraz spokoju a nie konfliktu". 

"W związku z tą postawą swoistego uciekania od rzeczywistego problemu w przestrzeni publicznej pojawiła się nawet przedziwna argumentacja, że Polska potrzebuje teraz spokoju, a nie konfliktów i dlatego należy przestać się tym dalej zajmować. Tymczasem świętym prawem rodziców, gwarantowanym również przez konstytucję, jest ich realny wpływ na właściwe formowanie zarówno sfery intelektualnej, jak i sfery duchowej ich dzieci" - powiedział abp Jędraszewski.

Tomasz Terlikowski ostro o homilii arcybiskupa Jędraszewskiego

Jego kontrowersyjna homilia nie umknęła uwadze katolickiemu publicyście Tomaszowi Terlikowskiemu, który postanowił ją skomentować za pośrednictwem Twittera.

"Kazanie na Pasterce, w momencie, gdy możemy spotkać się z Nowonarodzonym nie jest przestrzenią do wspierania ustawy Lex Czarnek 2.0, nie jest przestrzenią, nie jest przestrzenią do krytykowania decyzji prezydenta (i to w sytuacji, gdy są one po prostu decyzjami politycznymi)" - napisał Tomasz Terlikowski.

"Takie kazania jak to arcybiskupa Marka Jędraszewskiego to niegodne wykorzystywanie święta, sacrum, tego, co dla chrześcijan najważniejsze, dla promowania bliskiej sobie partii, a konkretniej niewielkiej jej części" - dodał dziennikarz.

Sonda
Cenisz abp Marka Jędraszewskiego?
Express Biderzyckiej - Gen. Mieczysław Bieniek przejrzał Putina! Mówi, co się wydarzy po szczycie NATO
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany