Arkadiusz Mularczyk

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Arkadiusz Mularczyk

NIEWIARYGODNE

Poseł Mularczyk: "W trakcie joggingu w Berlinie spotkałem niemieckie małżeństwo". Drwi z Scholza?

2023-01-17 8:41

Poseł Arkadiusz Mularczyk jest politykiem, który bardzo angażuje się w sprawę reparacji wojennych. Na Twitterze poseł opublikował wpis, który został odczytany, jako nawiązanie do niedawnych słów Kanclerz Niemiec Olaf Scholz relacjonującego swoje spotkanie z przypadkowym Polakiem.

Olaf Scholtz wyznał, że spotkał Polaka

Przypomnijmy, że niemiecki kanclerz Olaf Scholz kilka dni temu w czasie posiedzenia klubu parlamentarnego SPD miał powołać się, na spotkanie w czasie joggingu, Polaka. Jak przekazał dziennik "Deutsche Welle": - Scholz miał powiedzieć uczestnikom spotkania, że po wspólnym zdjęciu Polak serdecznie podziękował za niemieckie wielkie wsparcie dla Ukrainy i poradził kanclerzowi, aby nie dał się zwariować żądaniami dotyczącymi Leopardów, wysuwanymi przez polski rząd - opisywano. Teraz do relacji Scholtza odniósł się polski poseł Arkadiusz Mularczyk.

Mularczyk zadrwił z Scholtza? Napisał, że spotkał niemieckie małżeństwo w czasie joggingu

We wtorek (17 stycznia) rano na profilu parlamentarzysty na Twitterze pojawił się wpis o następującej treści: - Wczoraj w trakcie joggingu w Berlinie spotkałem niemieckie małżeństwo, które chciało wypłacić Polsce kilkaset euro tytułem reparacji wojennych mówili, że im bardzo wstyd że rząd Niemiec tak długo zwleka z wypłatą Polsce reparacji za zniszczenia i rabunek podczas II WŚ. Te słowa od razu się rozniosły i zaczęły być komentowane. 

Wpis Mularczyka skomentował m.in. poseł Maciej Gdula: - A ja wczoraj spotkałem wyborcę PiS, który powiedział mi, że sprawa reparacji jest dęta, ale super nadaje się na kampanię.??‍♂️ - napisał nieco złośliwie polityk. - A ja wczoraj spotkałem pisowca który przepraszał mnie za całe zło które jego partia wyrządziła Polsce i Polakom - skomentował ktoś inny. - Tak, tak. A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać ? - zadrwił inny internauta. 

Sonda
Czy Niemcy powinni wypłacić Polsce reparacje za II Wojnę Światową
Super Ring - reparacje wojenne