Kaczyński, Winnicki

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express, Marcin Smulczyński/Super Express Kaczyński, Winnicki

Kaczyński

Poseł Konfederacji: Kaczyński jest żałosnym oszustem

2023-02-19 13:26

Jarosław Kaczyński niedawno skrytykował Rafała Trzaskowskiego za przyjęcie w Warszawie agendy C40 Cities, która dąży do redukcji spożycia mięsa i nabiału, oraz używania aut prywatnych. Prezes PiS stwierdził, że jego partia jest za "wolnością". Poseł Konfederacji Robert Winnicki zareagował na te słowa, nazywając Kaczyńskiego "żałosnym oszustem".

Jarosław Kaczyński uderza w Trzasowskiego. Winnicki: żałosny oszust

Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy podpisał się pod agendą C40 Cities, która zakłada redukcję spożycia mięsa, nabiału, a także zmniejszenie konsumpcji i użytkowania aut prywatnych. Jarosław Kaczyński odniósł się do tego przypominając "kartki na mięso" z czasów PRL. Zadeklarował również, że Prawo i Sprawiedliwość będzie jako partia broniło "prawa do wyboru stylu życia, sposobu odżywiania się, normalności". 

Innego zdania jest na ten temat poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, który twierdzi, że rząd PiS również realizuje "agendę globalistów".

Kaczyński atakujący Trzaskowskiego za realizację agendy globalistów jest żałosnym oszustem. Kolejne rządy Kaczyńskiego realizują tę agendę w 100%, ostatnie lata to festiwal kolejnych kapitulacji jakich dopuszcza się rząd PiS-SolPol w UE - grzmiał Winnicki na Twitterze. 

Winnicki przypomniał przy tym "podobne regulacje", które PiS inicjował. Przytoczył wypowiedź rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej, która pisała na Twitterze, że stanowisko partii wobec ochrony zwierząt jest niezmienne i nie wycofują się z "Piątki dla zwierząt".

Joanna Senyszyn o testamencie Jarosława Kaczyńskiego
Sonda
Czy Polacy faktycznie powinni "mniej żreć mięsa"?